Kripto Para

Piyasa cehenneme döndü!

Kripto para piyasası neredeyse %12'ye ulaşan kayıp yaşadı.

Kripto paralarda değer kaybı yüksek seviyelere ulaştı. Piyasada neler oluyor? Sorusunun sorulmasına sebep olan bu düşüşlerin nedeni henüz bilinmezken, çok farklı iddialar ortaya atıldı. Kimilerine göre Bitcoin Cash hard forkundan tüm kripto para piyasası etkilenirken, bir diğer dikkat çeken iddia ise kripto paralarda yatırımcıların yıl sonu beklentilerinin tutmaması dolayısı ile dengelerin değişiyor olduğu yönünde oldu. Bitcoin fiyatı artık alışılmış olarak bugünde değer kaybı yaşarken, XRP’de değer kaybı %5 oranlarını geçti.

Bitcoin Cash fiyatındaki değer kaybının %12’ye ulaştığı piyasalarda, Ethereum ise son 24 saatin en büyük rekor zararını yaşayarak %4 oranına varan oranda değer kaybetti. Litecoin ve diğerlerinde de kayıplar olması ve piyasanın büyüklerinin yaşadığı %6’lık ortalama düşüşlerin sona ermesi için uzunca bir zaman gerekebilecek olduğuna dair yorumlar yapılmaya başlandı.

Litecoin %3 değer kaybı yaşaması ile birlikte yatırımcılarına verdiği güveni diğerlerine oranla bir miktar daha fazla korurken, en büyük güven kaybı ise Bitcoin Cash’in aksine Bitcoin’de oldu. Piyasa hacmi 109 milyar dolar seviyesine inen Bitcoin’i yükseltebilecek olan hamlenin olup olmadığı tartışma konusu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu