Haberler

Piyasa hacmi 20 milyar doları aşan seviyede geriledi

Kripto para piyasası hacmi 20 milyar dolardan daha fazla oranda geriledi. Bitcoin ve diğer kripto paralarında yaşanmaya başlayan ve birkaç saati aşan düşüşlerin etkisi piyasada XRP’nin 2. sıraya yükselmesine, XRP’nin fiyatının ise 0.42 dolara düşmesine sebep olmuştu. Litecoin fiyatında ise düşüşler bugün %17’yi görerek rekor kırmış ve fiyat düşüşlerinde ne kadar daha öteye gidiş olabilecek olduğu konusunda büyük bir merak konusu ortaya çıkmıştı.

Bitcoin ve Litecoin’e ek olara tüm kripto paralarda yaşanan bu düşüşler 25 milyar dolarlık bir piyasa hacmi düşüşüne sebep olarak, piyasa hacminin 184 milyar dolara kadar gerilemesine sebep oldu. Bitcoin Cash’in yükselmesinin önünde en büyük engel olarak görülen hard fork olayının bugün yapılması da piyasa hacminde düşüşlere sebep olan gelişmelerden bir tanesi oldu.

25 milyar dolar büyük bir değişim

25 milyar dolarlık kripto para piyasası hacmi değişimi son derece büyük olurken, 184 milyar dolarlık piyasa hacmide son derece endişe verici olarak yorumlandı. Bitcoin’e bağlı olarak tüm kripto para piyasalarında değişim yaşanması an meselesi iken, 250 milyar dolar seviyesinin altında olmaması istenen piyasa hacminin tekrar bu seviyelere yükselmesi kısa sürebilir.

Kaynak: CMC

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu