Haberler

Piyasa Hacmi 312 Milyar Dolar Seviyesine Geriledi, Yatırımlar Çekildi

Kripto para dünyasında kaoslar yaşanıyor. Kripto para yatırımcılarının yaşanan düşüşler sonucunda sürekli satış yapması ve yatırımlarını geri çekerek piyasadan çekilmesi sonucunda 500 milyar dolar seviyesini dahi aşkın olan piyasa hacminin tamı tamına son 30 günde 85 milyar dolarlık kayıp yaşadığı ve bugün itibari ile 312 milyar dolar seviyesine gerilediği öğrenildi. Coin Market Cap güncel verilerine göre neredeyse tüm bilindik kripto paralarda düşüş yaşanırken bu düşüş durumu sonucunda akıllı olan, parasının değerini bilen ve göz göre göre kayıp yaşamak istemeyen yatırımcının yatırımları olabildiğince erken çekerek parasını korumaya aldığı, bu durumun piyasa hacminin düşmesine sebep olduğu açıklandı.

Israr Edenler Kayıp Yaşadı

Bitcoin’in geçtiğimiz hafta yükselecek olduğunu iddia eden kullanıcılar, benzer şekilde Ethereum ve Bitcoin Cash’in yükselecek olduğunu iddia ederek yatırımlarını mevcut olarak satmayan kullanıcıların ciddi kayıp ve hasarlara maruz kaldıkları ortaya çıktı. Kullanıcıların paralarını çekmemesi sonucunda yaşanan kayıpları nasıl geri kazanacak oldukları merak edilirken, kripto para piyasasının bu kadar fazla dayanıksız ve olası darbelere karşı en ufak bir durumda gerilemesi ise ABD Ulusal Rezerv Bankası, İngiltere Merkez Bankası ve ekonomistler tarafından yapılan ”şu aşamada fiyat istikrarı yok.” sözlerini doğrulamış oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu