BitcoinHaberler

Piyasalar Korku İle Bugünü Bekliyor: Çin Krizi, Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

Evergrande krizinin etkisi nasıl olacak?

Çin’in kısa süre önce bütün küresel ekonomiyi tehdit eden Evergrande krizi hala öncelikli olarak sorun yaşatmaya devam ediyor.

Çin’in Evergrande olayında şirketi kurtarmayacağını belirtmesi, küresel krizin daha da derinleşmesine neden oldu ve önemli bir gelişme için gözler bugüne çevrildi.

Evergrande Krizi Sürüyor

Çin Merkez Bankası tarafından yapılan son açıklamada, Evergrande Group’un risklerinin şu an kendi kötü yönetiminden ve körü körüne büyüme hevesinden kaynaklandığını belirtti.

Kısa vadeli risklerin genel ekonomiyi ve uzun vadeli durumu etkilemeyeceğini belirten Çin Merkez Bankasının açıklamaları, piyasa kapalı olduğu için hafta sonu hissedilmedi. Şimdi ise Çin’in net bir şekilde Evergrande’yi terk ettiği görülebilmekte.

Evergrande ekibi tarafından cuma günü yapılan açıklamada da mevcut likiditeye bakıldığında finansal zorunlulukları karşılayacak gücün şirkette bulunmadığı vurgulandı. Şirket, borçlarını zamanında ödeyemeyebileceğini de böylece ilan etmiş oldu.

Evergrande için beklenen kriz resmen doğrulanmış oldu ve bunun Çin başta olmak üzere bütün dünyayı etkilemesi bekleniyor. Çin içerisindeki gayrimenkul fiyatları ekim ayında %0,2 düşüş yaşadı ve bu 2015 yılından beri görülen en büyük düşüş olarak tarihe geçti. Bunun devamında ise zincirleme etki ile bütün sektörlerin etki altına girebileceği belirtiliyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin de hafta sonu 49.000 dolara kadar yükselirken an itibarıyla açılan Çin piyasası nedeniyle düşüşe geçti.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Senol demir

Herseya bir kulp bulmaya calisiyorsunuz, nedeni yazayim KERİZ silkeleme…….


Başa dön tuşu