Kripto HaberleriAnalizPlanB'nin 100.000 Dolarlık Bitcoin Tahmini Gerçekleşebilir Mi?

PlanB’nin 100.000 Dolarlık Bitcoin Tahmini Gerçekleşebilir Mi?

Takip et

Bitcoin yeni ATH’lere koşarken PlanB’nin 100 bin dolarlık fiyat tahmini gittikçe daha olası hale geliyor.

Analist en son kasım ayında 88.000 dolar, aralık ayında ise 98.000 dolar ve sonrasında 100.000 dolar ve üstü görülebilir demişti.

An itibarı ile 67,850 dolardan işlem gören BTC tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı, bu da yeni ATH’ler gelecek mi sorusunu akıllara getirdi.

BTC/USD: TradingView

Boğaların artık piyasaları iyiden iyiye kontrol altında tutmasıyla daha önce görülmemiş fiyatlar keşfediliyor şu anda.

Öte yandan dün itibarı ile bir ilk daha yaşandı ve lider kripto para biriminin piyasa değeri 1.3 trilyon doların üzerine çıktı.

PlanB’nin Geliştirdiği Modeller ve Doğru Tahminler

Ünlü analist tarafından geliştirilen Stok-Akış (S2F) modeli, bu zamana kadar analistin birçok öngörüsünü haklı çıkarmıştı.

Bitcoin’in ağustos ayını 47.000 dolar civarında kapatacağını, eylül ayını ise 43.000 dolar civarında bitireceğini tahmin eden PlanB, ekim ayının kapanış fiyatını sadece %3’lük bir sapma ile doğru tahmin etmişti.

Kasım ayında ise BTC’nin 98.000 doların üzerini göreceğini söyleyen ünlü isim, yıl sonuna kadar da 135.000 doların görüleceğini öne sürüyor.

PlanB ayrıca Nisan 2020’de, BTC piyasalarının, altının ve gümüşün tarihsel olarak nasıl performans gösterdiğini temel alarak bunun S2F dinamiklerindeki değişikliklere nasıl etki edebileceğini tahmin etmeyi amaçlayan Hisse Senedi-Akış Çapraz Varlık (S2FX) modeline de öncülük etti. Bu modele göreyse gelecek yıl Bitcoin için 288.000 doları görmek mümkün görünüyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

ben varım

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları