CardanoEthereum

Polkadot (DOT) Durdurulamıyor: DOT Fiyatı 30 Doları Gördü ve ADA’yı Geçti

Polkadot fiyatının bir süredir devam eden konsolidasyonu sonunda bitti.

Bitcoin (BTC) fiyatının 50.000 dolara kadar çıkıp hafif bir çekilme yaşaması, altcoinleri de canlandırdı. Bir süredir 30 dolar altında konsolidasyon yaşayan Polkadot, bu gelişme ile beraber 30 doların üzerine çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

DOT, 30 Doları Gördü

DOT/USD işlem çifti bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 30 dolar seviyelerinde tutunmaya çalışıyor ve son 24 saat içerisinde %16 yükseliş elde ermiş durumda. DOT fiyatının 7 günde %33 yükseliş elde ederek top 10 içerisinde Binance Coin dışındaki bütün kripto paraları da 7 günlük grafikte geçtiği görülüyor. DOT, son yükselişi sayesinde toplam piyasa değerini de neredeyse 30 milyar dolara kadar çıkartarak Cardano’yu geride bırakmayı başardı.

Top 5 içerisinde devam eden Cardano ve Polkadot savaşından en kötü etkilenen ise XRP oldu. XRP, basın saati itibarıyla 0,56 dolardan işlem görüyor ve altıncı sırada yer alıyor. Polkadot fiyatının yükselişinde aslında XRP’nin de payının olduğu söylenebilir.

DOT Fiyatı Neden Yükseliyor?

Analist Cold Blooded Shiller, son yayınında XRP’nin sahip olduğu yatırımcı kitlesinin yavaş yavaş başka projelere geçiş yapmaya başladığını belirtti. DOT da hem Ethereum rakibi hem de piyasaya yeni giren bir kripto para birimi olarak ciddi anlamda ilgi çekti. Bundan yaklaşık 3 ay önce 5 dolar seviyesinden işlem gören DOT’un bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 30 doları geçmesi de söz konusu ilgiyi gözler önüne seriyor.

Ethereum ağındaki işlem ücreti ve ölçeklenebilirlik sorunu devam ettikçe, DOT’a yönelik ilginin de artacağı tahmin edilmekte. Cardano ve DOT’un dördüncü ve beşinci sıraya yerleşmeleri de buna işaret ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu