AltcoinSolana

Polygon (MATIC) Kurucu Ortağından Solana (SOL) Açıklaması

MATIC kurucusu, eleştirileri yanıtladı.

Kripto para sektörü 2021 yılında ciddi bir merkeziyetsiz finans atılımı gördü ve buna katkı sağlayan tek kripto para projesi Ethereum (ETH) olmadı.

Ethereum’a ek olarak Polygon (MATIC), Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) gibi projeler kesinlikle DeFi dünyasının gelişimine katkı sağladı ve sağlamaya da devam ediyor.

Buna rağmen söz konusu projeler arasındaki rekabet iddiaları durumu biraz güç kılmakta.

MATIC ve SOL Yarışı Kızışıyor

Ünlü kripto para analisti Spencer Noon, 2021’in son ayında yaptığı açıklamada Web3 meraklılarının Ethereum sonrasında en çok kullanılan ikinci ağ olan Solana’ya da ilgi duyması gerektiğini vurguladı.

Noon, Solana’nın en çok kullanılan ikinci akıllı kontrat platformu olduğunu savunsa da bu durumun gerçek olmadığı görüldü ve bizzat Polygon ekibinden yanıt geldi.

Günlük aktif kullanıcı verilerine bakıldığında MATIC’in, SOL’un önüne geçtiğini gören Polygon kurucu ortağı Nailwal, konu hakkında bir açıklamada bulundu.

Nailwal, Solana’nın Web3 konusunda Polygon’dan daha popüler olduğu görüşünün yanlış bir algı olduğunu vurguladı. Ünlü isme göre bunun sebebi ise ABD’de yapılan pazarlama çalışmaları.

Polygon çoğunlukla Hindistan tabanlı iken Solana’nın ABD tabanlı ve FTX kripto para borsası ile bağlantılı olduğu biliniyor.

Bu da aslında direkt olarak Spencer Noon’a reklam yaptığı imasını içeren bir yanıt oldu.

Ancak gerçek veriler ışığında MATIC’in daha çok günlük kullanıcıya sahip olması ise kesinlikle önemli bir etmen.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu