AltcoinHaberler

Popüler Kripto Para Projesinin Köprüsünde Büyük Açık: Milyonlarca Dolarlık Saldırı Yapıldı!

Popüler kripto para ve blockchain projelerinden olan Harmony (ONE), büyük bir saldırıya uğradı ve 100 milyon doların üzerinde kayıp yaşadı.

Toplam piyasa değerine göre en büyük 124. kripto para birimi konumunda olan ve kendi blockchain ağını kullanan Harmony (ONE), resmen saldırıya uğradı.

Saldırı dün keşfedilse de ekip bundan saatler sonra ancak açıklama yaptı. Saldırının aynı Axie Infinity ekibinin yaşadığı gibi bir ağ köprüsünden kaynaklandığı görülüyor.

Saldırı hakkında ilk olarak Twitter üzerinde gönderiler paylaşılmaya başlandı ve kullanıcılar platformun hacklendiğini ortaya attı.

Bu açıklamalar gelirken hiçbir şekilde Harmony ekibinden bir net ifade gelmedi. Bunun devamında saatler geçtikten sonra ise Harmony sonunda bir açıklamada bulundu.

Harmony ekibi konu hakkında yaptıkları açıklamada, 24 Haziran sabahı bir saldırının tespit edildiğini vurguladı.

Horizon köprüsünde 100 milyon dolardan fazla likiditenin emildiği vurgulanırken yetkililere haber verildiği aktarıldı.

Saldırıyı yapan kişinin cüzdan adresi paylaşılırken fonların hepsinin ETH’ye çevrildiği de dikkatlerden kaçmadı.

ETH köprüsü saldırıya uğrasa da Harmony ekibi BTC köprüsünün sorunsuz olduğunu vurguladı. Kripto para borsalarının da Horizon köprüsü kullanımını durdurması için harekete geçtiklerini belirten ekip, soruşturmanın devam ettiğini vurguladı.

Tam olarak Axie Infinity saldırısı sonrasında ise Harmony köprüsü ile güvenlik odaklı açıklamaların yayınlandığı ve bunun güvenlik eksikliğine dikkat çekildiği biliniyor.

Ape Dev isimli bir Twitter kullanıcısı 2 Nisan tarihinde bununla ilgili bir gönderi yayınlayıp aslında güvenliğin risk altında olduğunu vurgulamıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
BAKİ

Yalan kendi aralarında oyun TERRA LUNA DA YAPTILAR


Başa dön tuşu