Altcoin

Popüler NFT Platformu OpenSea’nin Yöneticisi, Suçüstü Yakalandı!

OpenSea yöneticisi, "insider trading" yaparken yakalandı!

Kripto para sekörünün şu an en büyük NFT alım satım platformu konumunda olan OpenSea, büyük bir skandal ile anıldı. OpenSea’nin ürün departmanının baş sorumlusu konumundaki Nate Chastain, içeriden aldığı bilgilerle alım satım yapmakla suçlanıyor ve bunun neredeyse kanıtlandığı görülmekte.

Chastain, İçeriden Bilgi İle Alım Satım Yaptı

OpenSea’nin üst düzey yöneticisi Chastain, bilinen cüzdan adresine gelen birçok transfer nedeniyle dikkat çekti ve yapılan araştırmalar sonrasında Chastain’in bundan gelir elde ettiği ortaya çıktı. Yeni NFT projelerinin önemli eserleri ana sayfada paylaşılmadan ve bu OpenSea platformunda tanıtılmadan bunları çok ucuza satın aldığı tespit edilen Chastain, bunlar daha sonra tanıtılınca yüklü fiyatlara satış yapabiliyor ve devamlı olarak gelir elde ediyor.

OpenSea bir sanatçının veya projenin eserini ana sayfasında tanıttığında bu eserin fiyatının ciddi bir artış yaşadığı biliniyor. Bunu aslında bir kripto paranın Coinbase’de listelenmesi olarak düşünebiliriz.

Twitter kullanıcısı Zuwu ise birçok bilinmeyen cüzdanın ana sayfada çıkan NFT’leri ilk satın aldığını ve bunları daha sonra satıp, fonları ilginç bir şekilde Chastain’in cüzdanına gönderdiğini tespit etti. Bu da olayı ortaya çıkardı.

OpenSea, konu hakkında açıklama yayınlayarak bu durumu resmen kabul etti ve Chastain’in olayı hakkında inceleme başladığını aktardı. Bu da aslında kripto para platformları için büyük bir sorun ve soruşturma riski teşkil ediyor. Kripto para topluluğu ise şu an bu duruma tepkili.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa Kemal Paşa

Böyle böyle piyasadaki o. çocukları temizlenecek işte. Açık kaynak kodu güzel bişey.


Başa dön tuşu