Haberler

Portekiz: Kripto Para Vergisi Almıyoruz!

Portekiz Vergi İdaresi ülkede kripto paralardan hiçbir vergi alınmadığını açıkladı.

Portekiz Vergi İdaresi bugün ülkede merak edilen ve yanıtı aranan en önemli sorulardan bir tanesine resmi kanaldan yanıt vermeyi uygun buldu. Bitcoin ve kripto paralardan herhangi bir vergi alınıp alınmadığı hakkında kendilerine sürekli Portekizliler tarafından sorular sorulduğunu açıklayan idare, ülkede hiçbir zaman bugüne kadar hiçbir kripto para birimi yatırımcısından vergi alınmadığı gibi bundan sonrasında da aksi belirtilene dek herhangi bir vergi alınmayacak olduğunu, vatandaşların kripto para ile vergi arasında bir bağ kurmaması gerektiği uyarısında bulundu.

Bitcoin ve kripto paraların ülkede vergi alınmayacak olmasının açıklanmasının ardından yatırımcıların çok daha fazla kripto para yatırımı yapması ve işletmelerin yine kripto para kullanımına daha fazla özen göstermesi mümkün.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu