Haberler

Portekiz Yönetimi Teknoloji Merkezi Kuruyor

Portekiz'de yönetim yeni bir teknoloji merkezleri kurma kararı aldı.

Portekiz genelinde belirlenen şehirlerde yeni teknoloji girişim merkezleri kurulmasına karar veren hükümet, bu konuda ülkenin belirli şehirlerinde 5G, Blockchain, nesnelerin interneti, yapay zeka konularında çalışmalar yapacak merkezler kurulması yönünde adım attı.

Adımlar eğer istendiği gibi giderse belirli bir süre sonra bazı Portekiz şehirlerinde bu merkezler kurulacak ve bu konular üzerinde çalışmalar yapılacak. Şirketlerin ve devletin bu konuda bu bölgelerde beraber çalışabilecek olduğu, bu sayede ülkenin yeni nesil teknolojilerin elde edilmesi konumunda ithalat değil, ihraç modeli benimsemesi mümkün olabilir.

Kısa süre içerisinde Çin, ABD, İngiltere, Fransa ve Almanya gibi ülkeler Blockchain, yapay zeka ve 5G olmak üzere çok sayıda yeni nesil teknolojinin elde edilmesi ve geliştirilmesi için benzer adımlar attılar. Portekiz’in bu adımında başarılı olması halinde diğer ülkelerde bu tür merkezleri destekleyebilir ve kendi ülkelerine uyarlayabilirler.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu