BitcoinHaberler

Powell Konuştu, Bitcoin 40.000$’ı Geçti! İşte Alınan Kararlar!

Powell yine güvercin açıklamalarına devam etti.

ABD Merkez Bankası FED’in Temmuz ayı Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) kararları açıklandı. FED beklentilere paralel olarak faizi değiştirmedi. Bunun yanı sıra aylık varlık alım programında bir değişikliğe gidilmedi.

Kararların açıklanmasının arından kameraların karşısına geçen Powell gazetecilerin sorularını yanıtladı. Pandeminin ve delta varyantının oluşturduğu belirsizliklere dikkat çeken Powell, ekonomik toparlanma tamamlanana kadar destekleyici para politikasını korumaya devam edeceklerini söyledi.

ABD’deki yüksek enflasyon beklentilerine ilişkin de konuşan Powell “enflasyon beklenenden yüksek ve kalıcı olabilir. Enflasyonun beklentilerimize paralel olarak %2 hedefine düşmesini bekliyoruz. Enflasyon yüksek seyrederse Fed harekete geçecektir.” dedi.

Fed’in enflasyonla mücadele konusunda ilk adımının faiz artırımı olmayacağını söyleyen başkan, öncelikle varlık alımlarını azaltmayı düşüneceklerini söyledi. Önceki toplantılardan farklı olarak bu toplantıda ilk defa varlık alımlarının azaltılmasının tartışıldığını da sözlerine ekledi.

Powell’ın açıklamaları sonrası dolar endeksi düşerken, Bitcoin yeniden 40.000$’ın üzerine çıkmayı başardı. Alınan kararların beklentilere paralel gelmesinin piyasalarda olumlu karşılandığını ancak büyük bir değişikliğe neden olmadığı gözlemliyoruz. ABD borsalarında karışık seyir devam ederken Nasdaq ve S&P 500’de alıcılı, Dow Jones’ta ise satıcılı bir seyir var.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu