BitcoinHaberler

Powell Konuştu, Bitcoin 48.000$’ı Geçerek Önemli Bir Dirence Geldi!

Powell konuştu, piyasalar pozitif karşıladı.

Piyasaların odaklandığı Jackson Hole toplantısından gelen açıklamalar, piyasaları yükseltti.

Powell beklentilere paralel olarak bu yıl içerisinde varlık alımlarının azaltılabileceğini söylese de, bunun faiz artırımı tarihi için bir sinyal oluşturmayacağını ifade etti.

Powell’ın güvercin tavrını sürdürmesi ve iletişim yetenekleri piyasalar üzerindeki stresi ortadan kaldırdı. Zira varlık alımlarının azaltılması piyasalar için iyi bir açıklama olmasa da yükseliş geldiğini gözlemledik.

Dünkü haberimizde belirttiğimiz üzere riskin pozitife dönmesi ile birlikte piyasalarda yükseliş tetiklendi.

Powell’ın açıklamaları sonrası Dolar endeksi 92.66 seviyelerine kadar geriledi. Bu geri çekilme ile birlikte Bitcoin’de sert yükselişler izlendi.

Powell’ın konuşmanın bitmesinin ardından Bitcoin 48180$’a kadar yükseldi ve önemli bir direnç bölgesini yeniden test etmeye başladı.

Powell’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Fed politikası şu an iyi konumlanmış durumda.

Maksimum istihdama doğru net bir ilerleme var.

Temmuz toplantısında bu yıl içerisinde varlık alımlarının azaltılmasına başlanmasının iyi olabileceğini düşündüğümü ifade ettim.

Yüzde 2 enflasyona sürdürülebilir temelde ulaşılıp ulaşılamadığını zaman gösterecek.

Eğer yüksek enflasyon ciddi bir endişe haline gelirse, Fed kesinlikle buna yanıt verir ve enflasyonun hedefimize dönmesi için gerekli araçları kullanır.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu