BitcoinHaberler

Powell Konuştu, Bitcoin ve Piyasalar Yeşillendi!

Powell faiz artışları hakkında konuştu.

Powell’ın bugün Senato Bankacılık Komitesi’nde konuşacağını aktarmıştık.

Konuşması sırasında önceki açıklamalarına benzer açıklamaları yineleyen Powell, enflasyonu dizginlemek için faiz artışlarının devam edeceğinin sinyalini verdi.

Geçtiğimiz hafta 1994 yılından sonraki en yüksek faiz artışına imza atan FED faizleri 75 baz puan yükseltmişti.

FED’in gelen verilere daha çevik bir şekilde yanıt vermesi gerektiğinin altını çizen başkan, sürprizlere hazır olduklarını belirtti.

“Enflasyonu dizginlemek için faiz artışlarının devam etmesini uygun buluyoruz. Enflasyonun geçen yıl boyunca yukarı yönlü hareket etmesi bizi şaşırttı ve içeride daha fazla sürpriz olabilir. Bu nedenle gelen veri ve gelişen görünüme yanıt vermede çevik olmamız gerekecek.”

Powell’ın konuşma metninde gelecek ay yapılacak faiz oranının miktarıyla ilgili bir bilgi yer almadı. Başkan 15 Haziran’da yaptığı açıklamada Temmuz toplantısında 75 ve ya 50 baz puanlık faiz artışının masada olabileceğini belirtmişti.

Faiz artışlarının gıda ve gaz fiyatlarını düşürmeyeceğini belirten Powell, artan oranlarla birlikte varlık fiyatlarının dengeleneceğini ifade etti.

Faiz artışları hakkında da konuşan Powell senatörlerin sorularına yanıt verdiği sırada şunları söyledi:

Faiz artışları gıda ve gaz fiyatlarını düşürmeyecek.

Son enflasyon verileri faiz artırım hızını artırmamız gerektiğini gösterdi.

Piyasalarda bir dizi ek faiz artışı fiyatlandırılıyor ve bu uygun.

Piyasa bizim nasıl reaksiyon vereceğimizi oldukça iyi okuyor.

Yüksek faiz oranlarına doğru hızla ilerlediğimizi göreceksiniz.”

Powell’ın çeviklik açıklaması ve diğer şahin açıklamaları Temmuz’da yapılacak faiz artışının oranıyla ilgili spekülasyonları artırırken gözler Haziran ayı enflasyon verisinde olacak.

Powell’ın daha önceki açıklamalarına benzer açıklamalar yapması bunu fiyatlayan market üzerinde negatif bir etki oluşturmadı.

ABD borsalarının da pozitife geçmesiyle Bitcoin yeniden 21.000$ sınırında geldi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu