HaberlerKripto ParaBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Powell, Merkez Bankası Dijital Para Birimleri Hakkında Konuştu!

Powell'ın dijital dolara ilişkin açıklamalarını aktardık.

FED kararı sonrası kameraların karşısına geçen Powell, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Merkez Bankası tarafından çıkarılarak dijital para birimleri (CBDC) hakkında gelen soruları da yanıtlayan Powell, dijital dolara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

CBDC konusunda henüz bir seçim yapmadıklarını belirten başkan, işin teknolojisi ve kamu politikası bağlamında CBDC’ler üzerinde çalışmaya devam ettiklerini belirtti.

Önceki açıklamalarına paralel olarak dijital dolar konusunda aceleci davranmayacaklarını yineleyen Powell, “Bunu hızlı yapmaktan ziyade doğru yapmak daha önemli” dedi.

Powell, CBDC konusunda diğer ülkelerin gerisinde kaldıklarına ilişkin düşüncelere katılmadığını belirtti.

Dijital dolar hakkında verilecek kararın sadece kendileri ile ilgili olmadığının altını çizen başkan, bunun hükümet çapında bir karar olacağını ve yönetim ile kongre arasında yapılacak görüşmeler sonrası ortak akılla hareket edilmesi gerektiğini belirtti.

Powell’ın toplantısı bu açıklamalarla sona erdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu