BitcoinHaberlerKripto Para

Powell, Regülasyon Sinyalini Verdi! Fed Kripto Para Raporu Yayınlayacak!

Jerome Powell Temsilciler Meclisinde kripto para raporu hakkında konuştu.

ABD Merkez Bankası (FED) tarafından gerçekleştirilen ve 2 gün sürecek olan para politikası kurulu öncesi başkan Jerome Powell’ın açıklamaları gündemde.

Powell, para politikası kurulu öncesi Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komistesi’nde bir sunum gerçekleştirdi.

Başkan, sunumu sırasında dijital para ve kripto paralar ile ilgili de konuştu. FED’in dijital para birimleri ile ilgili bir rapor üzerinde çalıştığını ifade eden Powell, raporun genel olarak “dijital ödemelere” odaklanacağını ve Eylül ayında yayınlanacağını söyledi.

Powell’ın açıklamalarına göre raporun konusunu kripto paralar, stabilcoinler ve merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) oluşturuyor.

“Dijital ödemeleri geniş bir şekilde ele alacağız. Bu içerisinde stabilcoinlerin, kripto varlıkların ve CBDC’lerin de olacağı anlamına geliyor. Bu konunun yasal düzenlemeler konusunda gerçekten önemli bir noktada olduğunu düşünüyoruz.

Merkez Bankası dijital para birimi söz konusu olduğunda, Fed’in görüşlerine başvuracak. Bu konuda Kongre’de dahil olmak üzere geniş katılımlı bir istişare mekanizması oluşturmak istiyoruz.”

Powell’ın açıklamalarından söz konusu raporun ABD’deki regülasyonların temelini oluşturacağı ve raporda öne çıkan hususlara dikkat ederek yasal düzenlemelerin şekilleneceği anlaşılıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu