BitcoinHaberlerKripto Para

Powell’dan Kripto Para ve Stabilcoin Açıklaması Geldi!

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın açıklamalarını aktardık.

ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, Temsilciler Meclisi finansal Hizmetler Komitesi’nin sorularını cevapladı.

Powell, konuşmasında  kripto para birimlerinin ABD’de ana ödeme aracı olarak kullanılmasında tamamen başarısız olduğunu vurguladı.

Ancak stabilcoinlerin kripto para birimlerine göre daha fazla ilgi çekebileceğini bu yönüyle ödeme sisteminin önemli bir parçası olabileceğini sadece uygun düzenlemelere ihtiyaç olduğunu söyledi.

Merkez Bankasının çıkaracağı dijital doların kripto para birimlerine iyi bir alternatif olup olmayacağı sorusu üzerine Powell şu değerlendirmede bulundu:

“Dijital bir ABD para birimi olsaydı, stabilcoinlere ve kripto para birimlerine ihtiyacınız olmazdı.”

Powell daha önce de dijital para birimini tartışmış ve bu sistemi başlatmanın ABD için faydaları kadar dezavantajları olacağını da belirtmişti.

Powell’ın yorumlarının kripto para piyasasında nasıl etki oluşturacağı merak konusu olsa da günümüzde bazı kripto para birimleri ve stabilcoinler ödeme aracı olarak kullanıldığından bazı gruplar tarafından eleştiri konusu olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu