Haberler

Putin’in Özel Temsilcisi: CBDC’yi İlk Geliştirecek Olanı İzlemeliyiz, Rusya İlk Olmasa Da Olur!

Putin'in özel temsilcisinden dijital para birimi açıklaması.

Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı Putin’in dijital ve teknolojik gelişim özel temsilcisi Dmitry Peskov, ülkesinin dijital para birimini ilk çıkaran veya üreten ülke olmasına ihtiyacı olmadığını, ilk olanın bazı riskleri alacağı gibi bazı faydalar ve avantajlar elde edeceğinin şüphesiz kesin olacağını açıkladı. Rusya’nın dijital para birimini ilk üreten ve kullanıma sunan ülke olmasındansa ilk CBDC’yi üreten ülkenin yaşadığı zorlukları izlemesi ve buna göre uygun düzenlemeler ile adım atarak daha sorunsuz ve daha güvenli şekilde CBDC çıkarmasının daha doğru olacağını açıklayan Peskov, “böylesi daha iyi olur” dedi.

Rusya Kripto Paralara Karşı Adım Atıyor Ama…

Rusya’nın kripto para birimlerine çok ciddi baskılar uygulamaya başladığı biliniyor. Çin yönetiminden farksız bazı yasaklar uygulayan ve kripto paraların gizliliğini ihlal edecek adımlar attığı iddia edilirken, özellikle dijital para birimi üretimi olsa da ülke vatandaşlarının Rus Rublesi’ne gerek dolar karşısında çok düşük olan değeri, gerek ise takip edileceklerini bildiklerinden dolayı çok fazla ilgi göstermeyecekleri tahmin ediliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu