Haberler

Rapor: Avrupa Merkez Bankası (ECB) 2021’de Dijital Euro Konusuna Odaklanabilir

Avrupa Merkez Bankası (ECB) yeni bir rapor yayınladı.

Avrupa Merkez Bankası (ECB) tarafından yayınlanan 2 Ekim 2020 tarihli yeni bir rapora göre ECB’nin 2021 yılının ortalarında daha fazla dijital euro konusunda odaklanabilecek olduğu, bu konuda gerekli adımları 2021 yılında atabileceği belirtildi.

Lider kripto para birimlerine oranla özellikle de dijital para birimi çalışmaları konusunda bazı soru işaretleri bulunduğundan ECB’nin dijital euro konusunda kesin açıklamalar yapmadığı biliniyor. Ancak yeni rapor 2021 yılında dijital euro çalışmalarında özellikle 2021 ortalarına doğru büyük bir hızlanma olabileceğine işaret ediyor.

ECB’nin dijital euro konusunda özellikle 2021 yılına odaklandığına işaret eden rapora göre, hız, kullanım kolaylığı, transfer hızı ve çalışma koşulları hesaba katıldığında ECB’nin dijital euro ile ilgili daha dikkatli ve daha iyi adımlar atmasına sebep olabileceği belirtilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu