AltcoinHaberler

Rapor: “Kurumsal Yatırımcılar Bu Altcoinlere Yöneldi!”

Yatırımcılar Bitcoin'den çıkış yaparken altcoinlerin momentumu artıyor.

Kurumsal varlık yöneticisi CoinShares’in 30 Ağustos tarihli “dijital varlık fonu akışları” haftalık raporunda altcoinlere ilişkin çarpıcı detaylar paylaşıldı.

Rapora göre kurumsal yatırımcılar tarafından altcoin tabanlı yatırım ürünlerine 24 milyon dolarlık bir giriş oldu. Sermaye akışları ikinci haftasında da altcoinlere yönelirken, Bitcoin’e olan ilginin hala düşük seviyelerde kaldığı belirtildi. Altcoin tabanlı yatırım ürünlerine olan ilgi haftalık bazda %14.3 oranında artarken, pastadan en büyük payı Ethereum aldı. Ethereum tabanlı ürünlere haftalık bazda 17.2 milyon dolarlık giriş yapıldı.

Kurumsal yatırımcıların ikinci olarak en çok yatırım yaptıkları altcoin ise Cardano oldu. Cardano’nun 12 Eylül’de ilk kez akıllı sözleşme işlevini başlatacağına ilişkin beklenti şimdiden satın alınmaya başlandı. Yatırımcılar “Alonzo” güncelleştirmesine odaklanmışken, kurumsal yatırımcılar da haftalık bazda 10.1 milyon dolarlık bir giriş kaydetti.

Raporda altcoinlerde yükseliş momentumunun, Bitcoin’e yansımadığı ve Bitcoin ürünlerinden çıkışların devam ettiği vurgulandı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu