AltcoinBitcoin

Reddit Topluluğu Açıkladı: Bitcoin, Ethereum, XRP ve Diğer Altcoinlerde Fiyat Nasıl Hareket Edecek?

Dünyanın en büyük kripto para topluluklarından birine ev sahipliği yapan Reddit, Bitcoin ve altcoinler için tahminlerini paylaştı.

Kripto para ve Bitcoin topluluğunun son derece aktif olduğu sosyal medya platformu Reddit’te kullanıcılar BTC ve altcoin fiyatları için tahminlerini paylaştı.

Toplamda yaklaşık olarak 14.000 kişinin katıldığı oylamalarda kullanıcılar Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Solana (SOL), Ripple (XRP) ve Terra (LUNA) altcoinlerinin 18 Nisan 2022 tarihine kadar günümüze göre nasıl bir performans sergileyeceğini tahmin etti.

Bunlara ek olarak kullanıcılar aynı zamanda ETH/BTC oranının nasıl değişeceğine, kripto para piyasasının toplam değerinin nasıl hareket edeceğine ve “kripto korku ve açgözlülük” endeksinin 18 Nisan tarihinde hangi bölgede olacağına dair de tahminlerde bulundu.

İşte Reddit Kullanıcılarının Bitcoin ve Altcoin Tahminleri

Bitcoin için yapılan tahminlerde kullanıcıların %48’i BTC fiyatının 18 Nisan tarihinde günümüzdekinden %0 ila %10 arasında daha yüksek bir bölgeden işlem göreceğini düşündüğü ortaya çıktı.

%21’lik bir kesim ise BTC fiyatının %10’a kadar daha düşük bir seviyede bulunacağına inanıyor. Bununla birlikte yükselişin %10 ila %20 olacağına inananların oranı ise %13 seviyesinde kaldı.

Ethereum fiyatı için ise kullanıcıların %54’ü, 18 Nisan tarihinde ETH’nin günümüze göre %0 ila %10 arasında daha değerli olacağını düşünüyor. Ethereum’un %10 ila %20 yükseleceğine inananların oranı %16 olarak kaydedilirken, %10’a kadar düşüş yaşayacağına inananların oranı ise %18 seviyesinde kaldı.

Binance Coin için ise benzer bir senaryo kullanıcılar tarafından öngörülmüş. %0 ila %10 yükseliş yaşanacağına inananların oranı %49 seviyesindeyken %10’a kadar düşüş yaşanacağını düşünenlerin oranı ise %30 seviyesinde gözlendi.

Son ayların popüler altcoini Solana için ise kullanıcıların %42’si 18 Nisan tarihine kadar %0 ila %10 arasında yükseliş yaşanacağına inanıyor. SOL fiyatının %10’a kadar düşüş göstereceğini düşünenlerin oranı ise %29 seviyesinde.

XRP için kullanıcıların %47’si 18 Nisan tarihine kadar %0 ila %10 arasında yükseliş yaşanacağına inanıyor. %10’a kadar düşüş yaşanacağını düşünenlerin oranı %32 civarında seyrediyor.

Son zamanlarda rekor üstüne rekor kıran Terra için ise kullanıcıların %45’i 18 Nisan’a kadar %0 ila %10 arasında yükseliş yaşanacağını bekliyor. %10’a kadar düşüş gözleneceğine inananların oranı ise %26 seviyesinde kaldı.

ETH/Bitcoin Oranı İçin Tahminler Neler?

Kullanıcıların %64’ü Ethereum/Bitcoin oranının 18 Nisan tarihine kadar %10 artmasını bekliyor. Bu artışın %10 ila %20 arasında olacağını düşünenlerin oranı ise %8. Bununla birlikte söz konusu oranın %10 kadar düşeceğine inananların oranı ise %21 olarak kaydedildi.

Reddit topluluğunun %57’si toplam kripto para piyasa değerinin 18 Nisan’a kadar %0 ila %10 artış göstereceğine inanıyor. %10’a kadar kayıp bekleyenlerin oranı ise %17 seviyesinde kaldı.

Kripto Para Korku ve Açgözlülük Endeksi Nasıl Hareket Edecek?

Kullanıcıların %45’i “Kripto Para Korku ve Açgözlülük Endeksinin” 40 ila 59 seviyesinde olacağını düşünüyor. Endeksin 20 ila 39 arasında olacağını düşünenlerin oranı %28, 0 ila 19 arasında olacağını düşünenlerin oranı ise %6 oldu.

Bununla birlikte kullanıcıların %15’i söz konusu endeksin 60 ila 79 arasında, %6’sı ise 80 ila 100 arasında olacağına inanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu