HaberlerKripto Para

Rehine Operasyonu: Apple Store’u Havaya Uçururum Dedi, 200 Milyon Euro’luk Kripto Para İstedi!

Apple Store mağazasındaki saldırgan kripto para cinsinden fidye istedi.

Kripto para birimlerinin küresel benimsenmesindeki hızlı artış, kripto paraların hayal edilemeyecek olayların konusu olmasına da neden oluyor.

Hollanda’nın Amsterdam şehrindeki Apple Store mağazasında dün gece saatlerinde 5 saat süren bir rehin olayı yaşandı.

Kimliği açıklanmayan silahlı bir saldırgan şehrin en işlek yerinde bulunan Apple mağazasına girerek mağazayı havaya uçuracağını söyleyerek, bir kişiyi rehin aldı.

Silahlı saldırgan rehin aldığı kişiyi bırakmak için 200 milyon Euro değerinde (226 milyon dolardan fazla) kripto para istedi.

Olayın ardından açıklama yapan Polis şefi Frank Paauw, saldırganın 27 yaşında ve Bulgar olduğunu belirtti.

Saldırganın yanında tabanca ve otomatik silah bulunduğunu belirten Paauw, rehinenin saldırganın bir anlık boşluğundan yararlanarak kaçtığını, saldırganın da kaçan rehineyi kovalarken polis tarafından yakalandığını söyledi.

“Rehine, sahip olduğu o kısacık anda, bir atılım yaparak bir tür kahramanlık yaptı. Aksi takdirde çok uzun ve tatsız bir gece ve olabilirdi.”

Korkunç saatler yaşayan Amsterdam’daki Apple Store mağazası, web sitesinde yaptığı açıklamada Çarşamba ve Perşembe günlerinin kapalı olduğunu duyurdu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu