Bitcoin

Rekorun Kutlu Olsun Bitcoin: 17 Aralık 2017

Bitcoin 1 yıl önce bugün en yüksek seviyesindeydi, bugün en düşük.

Bitcoin, tam 1 yıl önce bugün bazı kripto para borsalarında tam 20.000 dolar seviyesini, piyasa genelinde ise 19.000 dolar seviyesini görmüştü. 19 bin dolar seviyesini aşan Bitcoin, yatırımcılar açısından oldukça fazla yükseliş yaşadığı 1 yıl önce, fiyatının yüksek olmasından dolayı piyasa hacminde yatırımcılar kripto para sahibi olmaya ve yüksek fiyatların 40.000 dolara çıkacak olduğunu düşünerek, yeni alımlar yapmaya başlamışlardı.

Bitcoin fiyatı 1 yıl içerisinde en büyük yükselişlerini de, en büyük düşüşlerini de yaşadı. BİTCOİN CASH hard forkundan hemen sonra fiyatı düşen kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu yönü ile yatırımcılara ”düşebilirim, yükselmeme güvenmeyin” mesajı vermişti.

Bitcoin fiyatının 20.000 dolara yükseldiği 17 Aralık’ta 1 yıl önce 850 milyar dolar piyasa hacminin 350 milyar dolar seviyesine yakın bir kısmı sadece Bitcoin’e aitti. Bugün ise 3.379 dolar seviyesinde olan Bitcoin, piyasa hacminin 60 milyar dolardan daha düşük, toplam piyasa hacminin ise 100 milyar dolar seviyesinde olduğu biliniyor.

Bitcoin fiyatının 1 yıl kadar kısa süre içerisinde ciddi düşüşler yaşaması ve tarihi yükselişler görmesi, 1 yılda piyasa ciddi problemler yaşanmasına sebep oldu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu