Kripto HaberleriHaberlerRen Zhengfei: Çin Kendi Libra'sını Üretmeli!

Ren Zhengfei: Çin Kendi Libra’sını Üretmeli!

Takip et

Huawei CEO’su Ren Zhengfei Çin’in kendi kripto para birimi olarak Libra benzer bir ödeme aracı üretmesi gerektiğini ve bunu yapabilecek güçleri olduğunu açıkladı. ABD’nin yaptırımları sonrasında satışları düşen ve parasal problemler yaşamasına rağmen Pekin tarafından desteklenen Huawei’nin kripto para konusunda yaptığı bu açıklama ”yoksa Huawei telefon sektöründe satış yapamayınca kripto para üretimine de mi girecek?” sorusunu akıllara getirdi.

Kripto paralar konusunda Pekin çok sert bir tutum sergilerken, ülkede kripto paralar baskı altında ve yatırımcılarda baskı altında kripto para birimlerine yatırım yapabiliyorlar. Bitcoin ve altcoin almak için Çin’de herkes için belirli bir yasak yok ancak devlet memurları kripto para almaya korkuyor.

Çin’in kendi Libra’sını üretme potansiyeli ve gücü olduğunu iddia eden Huawei CEO’su Ren Zhengfei, bu konuda Pekin’den herhangi bir destek isteyip istemediğini açıkça belli etmedi. Pekin Libra benzer bir kripto paranın üretilmesine izin verebilir de vermeyebilir de.

Çin’de Libra kullanımı konusunda bazı yasaklar olacağı ve Libra kullanımına izin verilmeyebilecek olduğu konusunda kesin olmasa da bazı iddialar var.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları