blank
BitcoinHaberler

Reuters: Dolar Düşüyor, Bitcoin Tüm Zamanların Zirvesinde!

Reuters, bugün Bitcoin'i manşetine taşıdı.

Reuters haber ajansı, bugün manşetinde hiç beklenmedik bir konuya yer verdi. ABD dolarının “canlandırma umutları üzerine” düştüğünü belirten Reuters, Bitcoin’in ise “tüm zamanların zirvesinde” olduğunu belirtti. Lider kripto para biriminin giderek daha fazla değer kazandığı son günlerde çok sayıda yatırımcı yeniden Bitcoin’e yatırım yaparken ana akım medyanın Bitcoin’i manşetine taşıması tüm dünyada gündem oldu.

Birçok kripto para yatırımcısını şaşırtan bu manşette bir yanlışlık yok, çünkü ABD Doları Endeksi giderek değer kaybediyor ve son 10 ayın en düşük seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin’in Ana Akım Medyada Yer Bulması ‘Tehlikeli Olabilir’

Ancak Bitcoin’in ana akım medyada yer bulması bazı uzmanların “tehlikeli olabilir” yorumuna sebep oluyor. Uzmanlar, Bitcoin satın alacak kişilerin sayısının bu manşetler sonrasında artabileceğini, bunun da “tecrübesiz ve siber hesabını koruyacak önlemlerden haberdar olmayan yatırımcılar” için daha büyük kayıplara, hükümetlerin daha radikal düzenlemeler yapmasına sebep olabileceğini öngörüyorlar.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu