Kripto HaberleriEkonomiRevolut'un Rus CEO'sundan Dikkat Çeken Ukrayna Açıklaması!

Revolut’un Rus CEO’sundan Dikkat Çeken Ukrayna Açıklaması!

Takip et

Revolut, hem desteklediği kripto paralar hem de itibari para kanalları ile milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta.

Revolut’un Rus CEO’su Nikolay Storonsky de kripto para ekosisteminin önemli isimlerinden ve ünlü isim kısa süre önce sessizliğini bozdu.

Revolut CEO’su da Savaşa Tepki Gösterdi

Rus CEO, Ukrayna’daki savaşı lanetleyen bir açıklama metni yayınladı. Milyarder girişimci Rusya’da doğsa da kendisinin Ukraynalı bir babaya sahip olduğu biliniyor.

Storonsky aynı zamanda İngiltere vatandaşı olarak da geçmekte. Ünlü isim, konu hakkında uzunca bir süre sessiz kalsa da sonunda bu sessizliği bozdu ve şunları açıkladı:

Halka açık bir şekilde ilk günden beri tam olarak ne hissettiğimizi sizle paylaşmak istiyorum: savaş asla cevap değildir. Savaş tamamen yanlış ve gereksiz bir adımdır ve bunun en kısa sürede bitmesi gerekiyor.”

Revolut’un Ukraynalı kurucu ortağı Vlad Yatsenko ise geçtiğimiz günlerde bu savaşı lanetlemişti.

Revolut, Ukrayna’daki kullanıcılarına yardım etmek için de özel bir program başlattı ve Ukrayna’ya yönelik işlemlerden işlem ücreti alınmayacak.

Storonsky söz konusu mektubunda Revolut kullanıcılarının Ukrayna’ya 24 saat içerisinde 1 milyon sterlinden çok para bağışında bulunduğunu da aktardı. Revolut da yapılan her bir transferin karşılığını verecek ve önümüzdeki 7 gün boyunca toplam 1,5 milyon sterlin görülene kadar şirket de bağışta bulunacak.

Revolut’un 2.150’den fazla çalışanı ise Rusya ve Ukrayna’da yer almakta. Storonsky konu hakkında yaptığı açıklamada çalışanlarını da düşündüklerini vurguladı. Revolut henüz Rusya’daki hizmetlerini bu sebeple durdurmamış olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları