Haberler

Rezervler Azaldı: Fiziksel Altın Bulmak Zorlaştı

Birçok Avrupa ülkesinde ve ABD'de fiziksel altın stoklarında azalma olduğu iddia edildi.

Bir süre önce başlamış olan COVID-19 virüsü salgını nedeniyle yatırımcılar zor durumda. Kuyumcularda bazı bölgelerde altın tedariki sağlanmadığı için çeyrek, gram ve benzer altınlar bulmak imkansız hale gelirken, bazı ülkelerde ise stoklar tamamen azaldı.

Altın üretiminin corona virüsü nedeniyle etkilendiği iddia edilirken, pırlanta ve altın devi şirketlerin üretimi kısmak zorunda kaldıkları iddiası gündeme geldi.

Altın üreticisi şirketler özellikle değerli madenlerin üretiminde ciddi sorunlar ile karşılaşmasalar bile, sınırlı stok nedeniyle bazı ülkelerde kuyumcular ve online satış yerleri talebe yetişemedi.

ABD’de altın stoklarının hızla azaldığı, Amerikan vatandaşlarının altına daha fazla talep gösterdikleri belirtilirken, ons altının fiyatı her geçen gün daha fazla değer kazanmaya başladı. Dünyanın en güvenilir yatırımı olan altın giderek daha fazla insanın ilgisini çekerken, bir yandan ise altın fiyatlarının rekor kırıp kırmayacağı bilinmiyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı