Haberler

Rezervler Azaldı: Fiziksel Altın Bulmak Zorlaştı

Birçok Avrupa ülkesinde ve ABD'de fiziksel altın stoklarında azalma olduğu iddia edildi.

Bir süre önce başlamış olan COVID-19 virüsü salgını nedeniyle yatırımcılar zor durumda. Kuyumcularda bazı bölgelerde altın tedariki sağlanmadığı için çeyrek, gram ve benzer altınlar bulmak imkansız hale gelirken, bazı ülkelerde ise stoklar tamamen azaldı.

Altın üretiminin corona virüsü nedeniyle etkilendiği iddia edilirken, pırlanta ve altın devi şirketlerin üretimi kısmak zorunda kaldıkları iddiası gündeme geldi.

Altın üreticisi şirketler özellikle değerli madenlerin üretiminde ciddi sorunlar ile karşılaşmasalar bile, sınırlı stok nedeniyle bazı ülkelerde kuyumcular ve online satış yerleri talebe yetişemedi.

ABD’de altın stoklarının hızla azaldığı, Amerikan vatandaşlarının altına daha fazla talep gösterdikleri belirtilirken, ons altının fiyatı her geçen gün daha fazla değer kazanmaya başladı. Dünyanın en güvenilir yatırımı olan altın giderek daha fazla insanın ilgisini çekerken, bir yandan ise altın fiyatlarının rekor kırıp kırmayacağı bilinmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu