XRP

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse: “ABD’den Vazgeçmeye Niyetim Yok!”

Ripple CEO'su şirketin bir kısmının ABD dışına taşındığını söyledi.

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında hukuk savaşı devam ederken dosyada sanık olarak gösterilen Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Aspen Enstitüsü’nün çevrimiçi forumuna katılarak önemli açıklamalarda bulundu.

Ünlü CEO, açıklamasında şirketin bir kısmının ABD dışına taşındığını belirterek devam etti:

Şirketin genel merkezini değiştirmeyi düşünüyoruz. ABD dışından başka ülkelerden uzmanları işe almaya başladık. Ancak henüz ABD’den vazgeçmeye ve başka ülkeye gitmeye niyetim yok.

Garlinghouse, Ripple’ın bir Amerikan şirketi olduğunu ve nihayetinde ABD’nin başarılı olmasını istediğini ancak ABD’nin kripto para birimlerinin düzenlenmesi konusunda geç ve eksik kaldığını söyledi.

Öte yandan geçtiğimiz yıl içinde Ripple kurucu ortağı Chris Larsen de şirketin genel merkezini kripto dostu bir alana taşıma niyetleri olduğunu söylemişti.

Larsen’in ardından Garlinghouse da  “ABD’nin kripto para birimleriyle ilgili çok belirsiz düzenlemeleri var. Genel merkezimizi daha elverişli bir düzenleyici ortam için yeniden konumlandırabiliriz “ diyerek bu konuyu doğruladı.

Her ne kadar Ripple yöneticileri ABD dışına çıkabilir şeklinde açıklamalarda bulunsa da sonrasında tekrar “ABD ile yolları ayırmak istemiyoruz” söylemleri ile aslında yürütülen davanın seyrine ters düşmemek istiyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu