coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerRipple CEO'su ve Baş Hukuk Sorumlusu, XRP Davasıyla İlgili Söylentiler Hakkında Açıklama...

Ripple CEO’su ve Baş Hukuk Sorumlusu, XRP Davasıyla İlgili Söylentiler Hakkında Açıklama Yayınladı

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse ve Baş Hukuk Sorumlusu Stuart Alderoty, XRP davası hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve Baş Hukuk Sorumlusu Stuart Alderoty, XRP hakkında yakın zamanda açılan bir toplu davayı çevreleyen yanlış bilgileri ele alan açıklamalar yayınladı.

Garlinghouse, “Pek çok kişinin fark ettiği ve bazılarının da daha önce belirttiği gibi, dün Kaliforniya’daki bir yargıç tarafından XRP hakkındaki toplu davada verilen kararı açıklayan çok sayıda yanıltıcı ve bazı gerçekleri yansıtmayan başlıklar var.” dedi.

Davadaki tüm toplu dava iddiaları reddedildiği için kararın Ripple için önemli bir zafer olduğunu belirtti. Karar, New York Mahkemesi kararına göre XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı gerçeğini ortadan kaldırmadı ya da değiştirmedi. Kaliforniya kararı, Ripple’ın XRP satarak federal menkul kıymetler yasasını ihlal ettiği yönündeki tüm iddiaları reddetti.

Garlinghouse, duruşması planlanan tek eyalet yasası iddiasıyla ilgili olarak, tek davacının XRP’yi doğrudan Ripple’dan satın almadığını ve işlem yapmadan önce açıklamayı duyup duymadığını bile doğrulayamadığını açıkladı. Davacı sadece birkaç yüz XRP’ye sahipti. Garlinghouse bu durumu, trollerin ABD hukuk sisteminden yararlanmaya ve yüz milyonlarca dolarlık toplu dava anlaşmaları için ifadeleri çarpıtmaya çalışarak başarısız olmalarının açık bir örneği olarak nitelendirdi.

İlgili Haber  Son Dakika: Binance, BTCTurk'un Hacklenmesiyle İlgili Açıklama Yaptı!

Garlinghouse sözlerini şöyle sonlandırdı: “‘Yanıltıcı beyanlara’ ilişkin olarak, söylediklerimin arkasındayım ve duruşma sırasında bu konuya ışık tutmayı dört gözle bekliyorum.”

Stuart Alderoty de konuyla ilgili yorumda bulunarak, Kaliforniya yargıcının Ripple’ın federal menkul kıymetler yasasını ihlal ettiğini öne süren tüm iddiaları reddettiğini yineledi. New York’un XRP’nin bir menkul kıymet olmadığı yönündeki kararının bozulmadığını doğruladı.

Alderoty, 2017 yılında yapılan bir açıklamaya dayanan bir eyalet yasası iddiasının mahkemeye gideceğini belirtti. Doğrudan Ripple’dan alım yapmayan ve alım satım yapmadan önce açıklamayı duyup duymadığını bile söyleyemeyen davacının birkaç yüz dolar kaybettiği iddia ediliyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları