XRP

Ripple Davasında Kılıçlar Çekildi: Bu 2 Belge, XRP İçin Her Şeyi Değiştirebilir

Ripple'a karşı açılan menkul kıymet davasında özellikle 2012 yılına ait 2 belge her şeyi değiştirebilir.

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava ile hala mücadele ediyor. 2020 yılında açılan dava, uzun süre geçmesine rağmen hala sürse de sona çok yaklaşılmış gibi gözüküyor. Ripple, 2012 yılına ait iki belgenin her şeyi değiştireceğini düşünüyor.

İlgili Haber
Ripple CEO'sundan XRP Davasıyla İlgili İddialı Açıklamalar!

SEC Köşeye Sıkıştı

Ripple’ın son dönemde tam olarak saldırıya geçtiği biliniyor. Ripple tarafından yapılan en kilit savunma ise XRP’nin menkul kıymet olabileceğinin bilinmemesi ve bu konuda uyarılmamaları oldu. Ripple kurucu ortağı Chris Larsen 2012 yılında XRP hakkında yasal tavsiye almıştı ve şu an bu tavsiyeler işine yarayabilir. Larsen, ismi verilmeyen iki avukattan yasal danışmanlık aldı ve danışmanlar XRP satışlarının menkul kıymet sayılmayacağı raporunu düzenledi.

xrp ripple

SEC ise Ripple’ın aslında XRP’nin menkul kıymet olduğunu bildiğini, buna rağmen 1 milyar dolarlık XRP satışı yaptıklarını iddia ediyor. Ripple Genel Hukuk Müşaviri Stuart Alderoty ise konu hakkında yaptığı açıklamada bu iki belgenin önemine değindi. Alderoty, bu iki doküman yayınlandığında 2012 yılında Ripple’ın yasal danışmanlık aldığı ve XRP’nin menkul kıymet olmadığının vurgulandığının anlaşılacağını vurguladı.

SEC İtiraz Etti

SEC’nin 8 yıl boyunca araştırma yaptığını ve XRP’nin bu arada kullanımını arttırdığını ifade eden avukat, SEC’nin kendilerin bildirimde bulunması gerektiğini de aktardı. Davaya bakan Yargıç Torres de dün bu belgelerin incelenmesini istedi. SEC ise buna itiraz etti ve bunların çok hassas bilgi içerdiğini aktardı. Bu itiraz eğer olumsuz sonuçlanırsa Ripple için tünelin sonundaki ışık görülebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu