Kripto HaberleriHaberlerRipple Davasında SEC'e Bir Şok Daha: Sıcak Gelişmenin Ardından XRP Fiyatında Sıçrama...

Ripple Davasında SEC’e Bir Şok Daha: Sıcak Gelişmenin Ardından XRP Fiyatında Sıçrama Var!

Takip et

ABD’li bir bölge yargıcı, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Ripple ile devam eden davasında kurumunun eski şirket finansmanı bölümü direktörü Bill Hinman’ın 2018 yılında kripto paralar hakkıda yaptığı bir konuşmayla ilgili belgeleri gizleme talebini reddetti.

Komisyon, Ripple olan yasal davasının bir parçası olarak gerekli materyalleri teslim etmesi konusunda önceki yargıcın kararına itiraz etmişti.

Yargıç, SEC’in Eski Çalışanı Hinman’ın Konuşmalarını Gizleme Talebini Reddetti

SEC’in 2020 yılında Ripple’a karşı açtığı ve XRP token satışının kayıtsız bir menkul kıymet arzı oluşturduğunu iddia ettiği davadan bu yana iki şirket yasal bir savaşın içinde bulunuyor.

Davada, bazı kripto paraların menkul kıymet kayıtlarından muaf tutulmasına dair bir konuşma olan Hinman’ın konuşmalarına dair dahili belgeler odak noktası olmaya devam ediyor.

İlgili Haber
Ripple CEO'su XRP Dava Süreci Hakkında Konuştu!

Ripple, konuşmayla ilgili e-postaları ve notları talep etmeye devam ediyor ve Yargıç Sarah Netburn, SEC’in Şubat ve Nisan aylarında yeniden gözden geçirme taleplerini reddederek defalarca Ripple’ın yanında yer aldı.

Temmuz ayında SEC bir kez daha itiraz ederek konuyu Bölge Yargıcı Analisa Torres’e taşımıştı. Torres bugün itirazı reddederek SEC’i emirlere uymaya ve belgeleri teslim etmeye çağırdı.

Haberin ardından Ripple fiyatında yaşanan yükselişi gösteren grafik.

Önceki Yargıç Sarah Netburn de Konuyla İlgili Olarak Ripple’ın Yanında Yer Almıştı

SEC, Netburn’ün çelişkili argümanlar olarak nitelendirdiği argümanları kullanarak, keşif sürecinde konuşmayla ilgili iç yazışmaları teslim etmekten kaçınmaya çalıştı.

Başlangıçta SEC, Hinman’ın konuşmasının kurum genelindeki politikadan ziyade kripto paralar hakkındaki kişisel görüşlerinden oluştuğunu iddia etti.

Daha sonra, belgelerin SEC kapsamındaki görevlerinin bir parçası olduğunu ve bu nedenle politika oluşturma ya da karar alma amaçlı kurum içi müzakerelere gizlilik sağlayan bir yasa kapsamında korunduğunu iddia ederek belgeleri gizlemeye çalıştı.

Konuyla ilgili bir önceki görüşünde Netburn, SEC’in her iki yöne de hamle yapmaya çalıştığını söyleyerek, çelişkili argümanların “SEC’in davasını yasalara sadık kalarak değil, istediği hedefi ilerletmek için benimsediğini” gösterdiğini belirtmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları