Kripto HaberleriAltcoinRipple CEO'su XRP Dava Süreci Hakkında Konuştu!

Ripple CEO’su XRP Dava Süreci Hakkında Konuştu!

Ripple CEO'su SEC-XRP davası hakkında konuştu.

Takip et

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple (XRP) arasındaki hukuksal mücadele hala devam ediyor.

SEC ile aralarındaki davaya rağmen 2021 yılının XRP için en iyi yıl olduğunu belirten Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC-XRP davasının XRP lehine sonuçlanacağından umutlu olduğunu belirtiyor.

Son olarak ABD medyasından Fox Business’e konuşan Ripple CEO’su, XRP davasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Davaya bakan yargıcın yeterli olduğuna inandığını belirten Garlinghouse, dava sonucu konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Davada özet kararın beklendiğine dikkat çeken ünlü CEO, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Taraflar sunulan gerçeklere dayanarak hakimden bir karar vermesini talep etti ve özet karar için dilekçe verdi.

Davada taraflardan birinin lehinde karar verme veya davanın jüriye gitmesine karar verme kararı artık hakim Torres’e ait.

Ancak ben davanın jüriye gitmesini beklemiyorum. Davanın gerçekleri tartışmalı olmadığı için davanın jüri önüne gitmeyeceğine inanıyorum.

Zira hakimler gerçekler üzerinde bir anlaşmazlık olduğunda genellikle davaları jüriye geri gönderir. Ancak burada esas olarak ihtilaf konusu gerçeklerle ilgili bir ihtilaf değil, kanunun uygulanmasıdır. “

“SEC Yetkisini Aşıyor!”

SEC’in davadaki yaklaşımıyla ilgili de yorum yapan Brad Garlinghouse, SEC’in XRP davası ile yetkisini aştığına dikkat çekti.

“SEC yolunu şaşırdı ve yetkisini aştı. Kongre SEC’e güç verir, SEC sadece kendi başına iktidar olamaz ve tek başına bir gücü yok.

Dava sonucunda olası bir Ripple kazancı, SEC ve Gary Gensler’in kripto para düzenlemelerine karşı daha ölçülü bir yaklaşım benimsemesi anlamına gelebilir.

Ancak olası bir SEC galibiyeti, ajansın kripto düzenlemesini XRP’nin çok ötesine genişletmesine sebep olabilir.”

Son olarak XRP dava sonucunun kripto sektörü için çok önemli olduğuna dikkat çeken Ripple CEO’su, yüzyılın kripto para birimi davasına bir jürinin değil bir yargıcın karar vereceğine emin olduğunu söyledi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları