XRP

Ripple Davasında Sıcak Gelişme: “SEC, XRP’nin Menkul Kıymet Olmadığını Kanıtlayan Belgeleri Saklıyor!”

Ripple, mahkemeye sunduğu son belgesinde SEC'in XRP'nin menkul kıymet olmadığına dair belgeleri sakladığını açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), iddialara göre eski çalışanlarına ait olan ve bir yılı aşkın süredir süren Ripple ile arasındaki davanın sonunu getirebilecek kapasitedeki belgeleri saklamak için elinden geleni yapıyor.

SEC daha önce yaptığı açıklamasında Estabrook notlarının ve Hinman’ın 2018 yılındaki konuşmasının bu kişilerin kişisel görüşleri olduğunu ve kamu yönlendirmesi olmadığını söylemiş ve bu yüzden söz konusu bu belgeler için yasal koruma talep etmişti.

Yetkili kurumun, davayı sona erdirebilecek bu iki belgeyi saklamak için büyük bir kararlılık göstermesi sonrasında Ripple ile Brad Garlinghouse ve Chris Larsen, Hinman ve Estabrook belgelerinin dava için sahip olduğu önemi anlatan bir mektup hazırladı.

İlgili Haber
Ripple-SEC Davasında Sıcak Gelişmeler! "XRP İçin Büyük Galibiyet"

Ripple tarafından mahkemeye cevap olarak kısa bir süre önce gönderilen belgede şirket avukatı Matthew Solomon, SEC’in söz konusu belgeleri saklamak istediğini çünkü yetkili kurumun eski Kurumsal Finansman Direktörü’nün XRP’nin bir menkul kıymet olmadığına dair olası bir analiz yaptığını ve sonuca vardığını söyledi.

“SEC’in Kendi Kurumsal Finansman Direktörü XRP’nin Menkul Kıymet Olmadığını Açıkladı”

Ripple’ın mahkemeye gönderdiği son belgede özetle şu yer aldı:

“SEC, kendi Kurumsal Finansman Direktörü’nün XRP’ye son derece benzer veya hatta XRP’yi analiz edip bir menkul kıymet olmadığına dair sonuca vardığı gerçeğini gizliyor.”

Son belgelerdeki bu ibareler avukat Jeremy Hogan tarafından fark edildi. Hogan, XRP ile SEC arasındaki dava ile ilgili sıklıkla yorum yapan ünlü isimler arasında yer alıyor. Hogan Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında konuyla ilgili şunları söyledi:

“Son belgeleri sizin için gerçekten hukuki bir anlamda analiz etmeye çalıştım. Ancak belgede yer alan bu kısımdan sonra çok şaşırdım ve çalışmamın devamını getiremedim. SEC XRP’nin bir menkul kıymet olmadığına dair analiz içeren belgeleri ‘potansiyel’ olarak saklıyor!”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
muro

sonuç gene dump nezaman çıkacak bu lanet coin


Başa dön tuşu