XRP

Ripple-SEC Davasında Sıcak Gelişmeler! “XRP İçin Büyük Galibiyet”

New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi, iddialara göre XRP için galibiyet olarak nitelendirilebilecek bir karara imza attı.

Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi yargıcı Analisa Torres, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve kurucularından Chris Laresen’in davanın düşmesi yönündeki önergesini reddetti.

Söz konusu önergeler iki XRP yöneticisi tarafından geçtiğimiz Nisan ayında mahkemeye sunulmuştu.

Mahkeme Ripple Yöneticilerinin Başvurusunu da Reddetti

Mahkeme, SEC’in “Garlinghouse ve Larsen’in kayıtsız bir şekilde menkul kıymet satışı yaptığına dair suçlamasının makul bir şekilde yapıldığını” söyledi.

Buna ek olarak mahkemeye göre SEC ayrıca Ripple’ın yurtiçi token satışı yaptığını makul bir şekilde gösterdi. Yargıç, şirketin token satışlarının büyük ölçüde yabancı piyasalarda yapıldığı iddiasını reddetti.

Yargıç, SEC’in XRP’nin Savunmasının Geçersiz Olduğuna Dair Başvurusunu Reddetti

Buna ek olarak mahkeme SEC’in, Ripple’ın yaptığı “adil bildirim” savunmasının geçersiz olduğuna dair başvurusunu reddetti.

XRP, yaptığı adil bildirim savunmasında; SEC’in kendilerini kayıtsız menkul kıymet satışı yapıldığına dair uyarmadığını iddia ediyordu.

SEC, geçtiğimiz Nisan ayında yaptığı başvurusunda, XRP’nin yaptığı adil bildirim savunmasının geçersiz olduğunu iddia etmiş ve bu konuyla ilgili birkaç belge sunmuştu.

Mahkeme, davanın bu aşamasında Ripple’ın savunmasının geçersiz olduğuna dair bir karar vermeyeceğini açıkladı.

Yargıç, savunmanın devam etmesi nedeniyle kurumun “gereksiz önyargıya” maruz kalmayacağını belirtti.

Ripple’ın genel danışmanı Stuart Alderoty, SEC’in şirketin adil bildirim savunmasına karşı yaptığı başvurunun reddedilmesiyle ilgili olarak yorumda bulundu.

Alderoty, yargıcın son kararıyla birlikte SEC’in bundan böyle şirkete adil bildirim yaptığına dair ciddi kuşkular oluştuğunu iddia etti.

Twitter üzerinden açıklama yapan şirket CEO’su Garlinghouse, son kararın XRP altcoini için “büyük bir galibiyet” olduğunu söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu