XRP

Ripple Ekibi, Sıradaki Hamlesini Belli Etti: Karbon Piyasasına Giriş Yapılıyor!

Ripple'ın işe alım yöneticisi Jim Kelly, RippleX'in karbon piyasalarından sorumlu bir iş geliştirme uzmanı aradığını aktardı.

Ripple hala ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan dava ile boğuşsa da gelişmelere tamamen hız vermiş durumda. Ripple’ın iş geliştirme yöneticisi olan Jim Chauncey-Kelly, bugün paylaştığı gönderide de şirketin sıradaki hedefini belli etti.

Ripple, Karbon Piyasalarına Göz Dikti

Kelly tarafından paylaşılan gönderiye göre RippleX ekibi direkt olarak karbon piyasalarından sorumlu olacak bir iş geliştirme uzmanı arıyor. Söz konusu uzmanın Ripple’ın karbon piyasalarındaki ilişkilerini geliştirmesi beklenirken bu hamle aslında bir gerçeği ortaya koydu. Ripple görünüşe göre yeşil enerji odaklı piyasaya giriş yapmak istiyor ve önümüzdeki günlerde de bununla ilgili yeni pozisyonlar açılabilir.

Dünya şu an düşük karbon emisyonuna sahip bir tutuma sahip ve önde gelen bütün ülkeler bu değişime hız verdi. Özellikle 2050 yılına kadar 50 milyar karbon emisyonunun atmosferden temizlenmesi hedefleniyor ve bunun gelecek vaat eden büyük bir piyasa olduğu söylenebilir. Ripple da iklim değişikliğini fırsat görerek böyle bir atılımda bulundu.

Şirketin işe alacağı yeni kişinin Ripple, RippleX ve Ripple Impact takımlarında karbon odaklı projelerden sorumlu olacağı belirtildi. Yöneticinin birçok finansal teknoloji şirketi, kripto para borsası ve bunun gibi şirketlere çalışıp bunların karbon emisyonunu azaltmayı hedefleyeceği belirtilmekte. Kripto para sektörünün ve Bitcoin’in temiz olmayan enerji ile eleştirildiği şu günlerde bunun iyi bir fırsat olduğu söylenebilir.

İlgili Haber
Morgan Stanley'den Kripto Para Raporu: "Enerji FUD'u Devam Edecek!"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu