coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerRipple, Kayıpları Telafi İçin XRP Yakabilir Mi? Eski Yönetici Cevap Verdi!

Ripple, Kayıpları Telafi İçin XRP Yakabilir Mi? Eski Yönetici Cevap Verdi!

SEC ile arasındaki dava nedeniyle yüklü miktarda kayba uğrayan Ripple, emanet hesaplardaki XRP'leri yakabilir mi?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bilindiği üzere SEC’in Ripple’ı kayıtsız bir şekilde menkul kıymet satmakla suçladığı dava uzun bir süredir devam ediyor.

SEC, XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu ve Ripple ile yöneticilerinin 2012’den bu yana 1.3 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymet satışı gerçekleştirdiğini iddia ediyor.

Davadaki tartışmalı konulardan biri de kripto para şirketi Ripple’ın emanet hesaplarında kilitli tuttuğu XRP’nin akıbeti. Ripple, operasyonlarını finanse etmek ve üçüncü taraflara satış yapmak için her ay 1 milyar XRP’yi emanetten serbest bıraktığı bir sistem kurdu.

Kullanılmayan XRP’ler her ayın sonunda emanete iade ediliyor. Ocak 2023 itibariyle Ripple’ın emanet hesabında yaklaşık 47 milyar XRP bulunuyor.

Ripple XRP Yakabilir Mi?

Bazı XRP sahipleri ve taraftarları, Ripple’ın arzı azaltmak ve token fiyatını arttırmak için emanet XRP’lerini yakmasını önerdi. Ancak bazıları ise Ripple’ın bunu yapamayacağını ve ne SEC’in ne de yargıcın onu buna zorlayamayacağını savundu.

İlgili Haber  Binance CEO'su CZ, Elon Musk'ı Takipten Çıkardı! Neler Oluyor?

Eski bir Ripple yöneticisi ve şu anda XRPL Labs’de geliştirici ilişkileri direktörü olan Matt Hamilton, kısa bir süre önce Twitter’da Ripple’ın isterse emanet XRP’sini teknik olarak yakabileceğini açıkladı. Emanetlerin belirli bir adrese gönderilmek üzere ayarlandığını ve Ripple’ın hedef hesaptaki ana anahtarı devre dışı bırakarak hesabı çalışmaz hale getirebileceğini söyledi.

Hamilton, Ripple’ın yakım yapma imkanı olduğunu şöyle dile getirdi:

“Emanetler belirli bir adrese gönderilmek üzere ayarlanmıştır. Ripple herhangi bir zamanda hedef hesaptaki ana anahtarı devre dışı bırakabilir. Böylece bu hesap çalışamaz hale gelir. Yani fonlar emanetten çıktığında kimse tarafından erişilemez olur.”

Hamilton’ın açıklaması, Ripple’ın emanet XRP’leri üzerinde tam kontrole sahip olduğunu ve bunları istediği zaman yok etmeye karar verebileceğini ima ediyor. Ancak, Ripple’ın bunu gerçekten yapıp yapmayacağını ya da SEC davasının sonucunu etkileyip etkilemeyeceği bilinmiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail