Kripto HaberleriHaberlerRipple Kurucusundan Şok Hamle: Elindeki XRP'lerin Yarısını Sattı

Ripple Kurucusundan Şok Hamle: Elindeki XRP’lerin Yarısını Sattı

Takip et

Ripple kurucu ekibinde olan ve bazı anlaşmazlıklar neticesinde 2013’de şirketten ayrılıp Stellar’ı geliştiren Jed McCaleb, elinde çok miktarda XRP bulunduran kişilerden bir tanesiydi. O dönem Jed McCaleb’da toplamda 9 milyar dolar değerinde XRP olduğu biliniyordu.

Ripple şirketinden ayrılırken şirket yetkilileri Jed McCaleb ile bir anlaşma yaptı. Anlaşma neticesinde McCaleb, elindeki XRP’leri satmayacağı konusunda söz verdi. Ancak 2016 yılında tekrar düzenlenen anlaşma neticesinde McCaleb’in elindeki XRP’leri piyasada manipülasyona sebebiyet vermeyecek şekilde ve piyasa hacmini bozmayacak şekilde satabilmesine izin verildi.

Yapılan araştırmaya göre McCaleb şu zamana kadar elindeki XRP’lerin yarısını yani 4.5 milyar dolar değerindeki XRP’yi sattı. Toplamda 4 cüzdanda bulunduğu ifade edilen XRP’lerin şu zamana kadar manipülasyona yol açmadan ve hacim dengelerini bozmadan satıldığı yetkililerce ifade edildi.

Satış Yapılan Tarihler Neyi İfade Ediyor?

2019’un Ocak ve Haziran ayrıları arasında hiç satış yapmayan McCaleb bu hamlesi ile dikkat çekti. O dönemde XRP fiyatı ortalama olarak 0,30 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Haziran ayından sonra ciddi satışlar yapan McCaleb, XRP’nin Haziran ayında 0,50 dolar seviyelerine kadar yükselmesi ile birlikte satış hacimlerini arttırmış görünüyor.

Bu da McCaleb’in 0,25 ila 0,30 dolar seviyelerindeki XRP fiyatını düşük bulduğunu ve fiyatı 0,45 0,50 arasında satmaya çalıştığı anlamına geliyor olabilir. Ayrıca bu seviyelerden satış baskısı oluşturmamak ve fiyatın daha da aşağı gitmesini engellemek için satış yapmama yolunu tercih etmiş olabilir.

Ayrıca McCaleb, elindeki XRP’lerin yarısını ortalama 0,45 dolar seviyelerinden satarak en iyi fiyatın 0,45 dolar olduğunu ve yakın zamanda bu seviyenin üzerine çıkılmayacağını düşündüğü anlaşılabilir.

An itibarı ile satışlarına devam eden McCaleb’in, elinde kalan yaklaşık 4.5 milyar dolar değerindeki XRP’yi hangi fiyattan satmak istediği ise muamma.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları