Kripto HaberleriBitcoinRipple Kurucusu Chris Larsen'dan, Bitcoin'e (BTC) Gönderme!

Ripple Kurucusu Chris Larsen’dan, Bitcoin’e (BTC) Gönderme!

Takip et

Son dönemde başı ABD’deki dava ile belada olan Ripple‘ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Chris Larsen, Bitcoin’i (BTC) eleştirmekten geri kalmıyor. Larsen, Dünya Günü kapsamında yayınladığı gönderide lider kripto para biriminin dünyaya zarar verdiğini vurguladı.

Bitcoin, Proof-of-Work Modelinden Ayrılmalı

Bitcoin madencilerinin, borsaların ve hatta geliştiricilerin de Proof-of-Work (iş ispatı) modelini terk etmesi gerektiğini belirten Larsen, bunun dünyaya çok fazla zarar verdiğinin üstünde durdu. Konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin’in koduna katkı sağlayan insanlar ve madenciler ile beraber çalışma vurgusunda bulunan Larsen, Proof-of-Work modelinin terk edilmesi gerektiğini ifade etti.

Larsen, böyle bir değişimin Bitcoin’in lider kripto para birimi olarak kalmasını sağlayabileceğini de vurguladı. Kumsal yatırımcıların böylesine enerji düşmanı bir projeye yatırım yaparken bir daha düşüneceklerini ifade eden Larsen, Proof-of-Stake’in (varlık ispatı) geçilmesi gereken model olduğunu da belirtti. Larsen, Bitcoin’in ya PoS’a geçmesi ya da XRP Ledger’ın Federated Consensus modelini benimsemesi gerektiğini vurguladı.

Ripple’ın eski CEO’su daha önce de Çin’in aslında Bitcoin’in çoğunluğunu kontrol ettiğini belirtmişti. Uzmanlar ise XRP’nin sözde merkezsiz ağının sanıldığı kadar merkezsiz olmadığını ve blok üretiminin büyük ölçüde Ripple’ın elinde olduğunu vurgulamakta. Buna rağmen Ripple yöneticilerinin ara ara yaptıkları BTC karşıtı eleştirilerin ise “şov” olduğu vurgulanıyor.

Jack Dorsey ve Elon Musk da BTC ile ilgili enerji tartışmasına dahil oldu ve BTC’nin yenilenebilir enerjinin kilit noktalarından birisi olduğunu onayladı. İkiliye göre BTC, yenilenebilir enerjiyi ciddi anlamda teşvik ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları