HaberlerXRP

“Ripple Şirketi XRP İçin Risk!” Görüşü Ne Kadar Doğru? Uzman İsim Bu Soruyu Cevapladı

"Ripple XRP için risk oluşturuyor" söylemini masaya yatıran ünlü isim, bu konu hakkında ne düşünüyor?

Bilindiği XRP diğer kripto paralardan farklı olarak Ripple şirketinin bünyesinde hizmet veriyor. Arzı, diğer kripto paralarda olduğu gibi madenciler tarafından değil şirket tarafından oluşturulduğu için sık sık “kripto para mantığına aykırı” yakıştırılması yapılan XRP için senelerdir bu konu üzerinde yazılıp çiziliyor.

Özellikle her ayın başında 1 milyar XRP’nin kilidini açan ve piyasaya pompalayan Ripple şirketi, XRP’nin değerini düşürmekle ve piyasayı manipüle etmekle suçlanıyor.

Tam da bu noktalara parmak basan Block Digital’in kurucu ortağı Santiago Velez, katıldığı bir ropörtajda konu hakkındaki fikirlerini söyledi.

Ripple Çok Şeffaf Bir Şirket

XRP’nin Ripple şirketine bağımlı olması sebebiyle bir takım riskleri beraberinde barındırdığını ifade ederek sözlerine başlayan Velez, bu riskleri büyük şirketlerin hisse senetleri ile eşdeğer tuttu. “Şirket sahiplerinin kendi hisse senetlerini elden çıkarma ve piyasayı manipüle etme riski ne kadarsa, Ripple’ın XRP için oluşturduğu risk de o kadardır. Aslında bu durum bütün piyasalarda olan bir şey.” diyerek bunun aslında çok ciddi bir risk olmadığını belirtti.

Öte yandan Ripple şirketinin toplulukla iletişim halinde olduğunu ifade eden Velez, “Ripple şirketi mecbur olmamasına rağmen bütün aktarımları ve yapılan coin basımlarını toplulukla şeffaf bir şekilde paylaşıyor, bu sebeple bu da kullanıcılara güven veriyor” şeklinde konuştu. Öte yandan Ripple’ın paylaştığı verilerin doğruluğunu da CoinMetrics gibi kaynaklar geçtiğimiz zamanlarda doğrulamıştı.

Bir Amaca Hizmet Ediyor

XRP ağının saniyede 1500 işlem yapabildiğine değinen Velez, “XRP bir amaca hizmet ediyor, birçok bankayla anlaşıp entegre ettikleri sistemleri sayesinde tüm dünyada uluslararası para transferlerini masrafsız ve hızlı bir şekilde yapmak için adeta biçilmiş kaftan. Bu sebeple ilerleyen dönemde kullanım oranının çok daha fazla artacağını düşünüyorum” şeklinde sözlerini noktaladı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu