HaberlerXRP

Ripple (XRP) Artık Daha Güvenli! Şirket SOC 2 Sertifikası Aldığını Duyurdu!

Ripple'dan iyi haberler gelmeye devam ediyor.

Ripple yaptığı son paylaşımla RippleNet’in Sistem ve Organizasyon Kontrolleri 2 (SOC 2) sertifikası aldığını duyurdu.

Şirket tarafından yapılan açıklamada RippleNet Cloud sayesinde birçok şirketin ve finansal kuruluşun eski yöntemlerden kurtularak temel ödeme altyapılarını daha hızlı ve daha uygun maliyetli şekilde modernize ettiği vurgulandı.

Ripple’ın tamamen bulut tabanlı hizmeti Ripple Net Cloud, Haziran 2020’de piyasaya sürüldü. Piyasada var olduğu günden itibaren yaklaşık 40 banka ve ödeme hizmet sağlayıcısı tarafından benimsenen bu hizmet giderek büyümeye devam ediyor. Ripple’ın sağladığı bu hizmette güvenlik ve gizliliğin ayrı bir önemi var.

Tam da bu noktada RippleNet Cloud’un SOC 2 sertifikası alması ayrı bir önem kazanıyor.

SOC 2 Sertifikası Nedir?

Amerikan Yeminli Mali Müşavirler Enstitüsü ( AICPA )  tarafından mevcut Güven Hizmetleri Kriterleri (TSC) ve  Denetim Standartları Kurulu ilkeleri doğrultusunda verilen bir rapordur. Bu rapor, bir kuruluşun güvenlik, kullanılabilirlik, işlem bütünlüğü, gizlilik ve mahremiyet ile ilgili özeliklerini değerlendirmektir.

Google Cloud’un da içerisinde bulunduğu bir çok hizmet SOC 2 sertifikasına sahiptir.

Ripple konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları aktardı:

“SOC 2 raporları, bir kuruluşun güvenlik yetenekleriyle ilgili değerli bilgiler sunar. Böylece kullanıcılar riskleri değerlendirebilir ve sertifikalı sağlayıcı tarafından gerçekleştirilen hizmetlerden emin olabilir.

Bizim bu sertifikaya sahip olmamız RippleNet Cloud’u benimsemeyi planlayan bankaların modern güvenlik ve gizlilik ihtiyaçlarını karşılayabileceğimiz konusunda “onay mührümüz” olduğu anlamına geliyor.

2021 yılında SOC 2 sayesinde Ripple Net Cloud’un daha fazla müşteri tarafından benimsenmesini bekliyoruz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu