HaberlerXRP

Ripple (XRP) CEO’sundan Coronavirüs Açıklaması

Ünlü CEO'nun sadece virüsün Ripple'a olan etkilerinden bahsetmesi ve XRP fiyatlarındaki olumsuz gidişatla ilgili konuşmaması tepki çekti.

Tüm dünyayı sarsan corona virüs salgını sadece sağlık sektörünü değil, ekonomiyi de derinden etkiledi. Çin belki de bu anlamda en çok etkilenen ülkelerin başını çekiyor ancak birçok Avrupa ülkesi ve Amerika Birleşik Devletleri de virüsten büyük ölçüde etkilendi. Hatta denebilir ki finansal açıdan Avrupa ve ABD piyasalarında bugüne değin görülmemiş değer düşüşleri yaşandı. Tabii ki bu durumdan kripto para birimleri de nasibini aldı.

Bitcoin’in yanı sıra en değerli 2. ve 3. kripto değerler olan Ethereum ve XRP de neredeyse yarı yarıya değer kaybetti. İşte tam da bu noktada suskunluğunu bozan ve corona virüsün Ripple’a olan etkileriyle ilgili konuşan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’un XRP ile ilgili konuşmaması tepki çekti.

Twitter’dan yayınlamış olduğu bir dizi mesajda salgının Ripple’ı da etkilediğini ancak şirket olarak gereken önlemleri aldıklarını belirten Garlinghouse, sağlığın her şeyden önce geldiğini ve Ripple personelinin artık “home office” çalışacaklarını ifade etti. Alınan önlemlerin sadece ABD’de değil, dünya genelindeki tüm Ripple ofislerinde geçerli olduğunu dile getiren CEO, sınır ötesi ödeme işlemlerinin herhangi bir sekteye uğramayacağının altını çizdi ve içinde bulunduğumuz koşullarda ekonomik açıdan son derece belirsiz bir durumda olduğunu önemle dile getirdi.

Tüm bu açıklamaların yanı sıra XRP fiyatlarındaki olumsuz gidişat hakkında tek kelime etmeyen Garlinghouse, Ripple topluluğunun tepkisini çekti. Nitekim Ripple’ın XRP konusunda şu ana kadar herhangi bir somut adım atmamış olması yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu