AnalizXRP

Ripple (XRP) Fiyat Analizi – Kripto Paralarda Düşüş Baskısı Sürerken XRP Fiyatı Ne Olacak?

Ripple (XRP) düşüş baskısıyla karşı karşıya. Fiyat ne kadar olacak? Direnç ve destek seviyeleri neler? Analistler XRP için ne diyor?

Geçtiğimiz günlerde yılın en büyük Ripple etkinliği Swell 2019’dan önce 0,31 dolar seviyelere kadar tırmanan XRP, an itibarı işe 0,272 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Özellikle Ripple son zamanlarda ödeme yöntemi olan RippleNet sistemini, birçok banka ve kurum sistemine anlaşmalar neticesinde entegre etmeyi başardı. Fakat yatırımcılar bu kadar büyük anlaşmalar yapılmasına rağmen XRP fiyatı neden artmıyor? şeklinde soru işaretleriyle karşı karşıya kalmıştı. Birkaç gün önce bu konuyla ilgili yazdığımız içeriğe buradan ulaşabilirsiniz:

İlgili Haber
Ripple Hakkındaki Olumlu Haberler XRP Fiyatına Neden Etki Etmiyor?

Swell etkinliğinden sonra günlerdir 0,28 ila 0,27 dolar seviyelerinde yatay seyir eden XRP, 0,28 dolardaki direnç noktasının altında hareket etmekle pekte güven verici bir tablo çizmiyor. Birkaç gün önce 0,28 dolar direncinin üzerine çıkmayı denese de bunu başaramayan XRP, 0,2670 deki destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor.

Analistler 0,2670 dolardaki desteğin çok önemli olduğunu ve bu seviyenin altına gerileme olursa XRP’nin ayı sezonuna gireceğini vurgularken bu dönemde 0,2750 direncinin kırılması durumunda bir sonraki durağın hızlı bir şekilde 0,2850 direnci olduğunu ifade ediyor.

Ripple 4 Saatlik Fiyat Grafiği – Kaynak: Tradingview

Diğer piyasalardan farklı olan kripto para piyasası üzerinde özellikle altcoin analizi yaparken Bitcoin fiyatını da hesaba katmak gerekiyor. Zira yüzde 66 seviyelerinde olan Bitcoin hakimiyeti sebebiyle, bu dönemde BTC’nin 8700 dolar desteğinin altına düşmesi XRP’nin de gerilemesine ve destek seviyesinin altına düşmesine sebep olabilir.

Özellikle son birkaç gündür sıkışıp kalan Bitcoin fiyatının önümüzdeki dönemde yükseleceği düşünen analistler, BTC’nin 9500 dolar direncini kırarak 10 bin doların üzerine çıkma ihtimalini yakın buluyor. Zira piyasada XRP ile ilgili olumsuz haber olmaması aksine olumlu haberlerin olması ama fiyatın artmamasının sebebi, BTC fiyatındaki sıkışıklık olarak gösteriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu