Kripto HaberleriHaberlerRipple Hakkındaki Olumlu Haberler XRP Fiyatına Neden Etki Etmiyor?

Ripple Hakkındaki Olumlu Haberler XRP Fiyatına Neden Etki Etmiyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Ripple şirketinin kripto parası XRP, her ne kadar diğer kripto paralardan farklı olarak bir şirket bünyesinde hizmet veriyor ve birçok kesim tarafından “bu durum kripto paraların mantığına aykırı” şeklinde yorumlar alıyor olsa da ülkemizde de oldukça fazla yatırımcıya sahip olan en büyük 3. kripto para konumunda. XRP hakkında her geçen gün olumlu haberler medyada kendisine yer buluyor. Ripple ile ilgili her geçen gün olumlu haberler medyada kendisine yer bulsa da XRP fiyatı bu haberlere olumlu tepki göstermiyor.

Dünyanın en çok kullanılan ve 200’den fazla ülkede hizmet veren Moneygram ödeme yöntemi şirketi, Ripple ile ilgili olumlu açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz Haziran ayında RippleNet ağını kullanmaya başlayan ve ödemelerin yüzde 10’unu bu ağ üzerinden XRP kullanarak yapan Moneygram, bu oranı daha da arttırmak istediğini ifade etti.

MoneyGram CEO’su Alex Holmes: “Kripto para ve Blockchain sektörünün en önlerinde yer alan şirketlerden biriyiz. Bu sayede saniyeler içerisinde milyarlarca doları kolay bir şekilde uluslararası olarak aktarabiliyoruz. Bu olağanüstü başarı, Ripple ile yaptığımız anlaşma neticesinde gerçekleşiyor.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Çin’in de değindiği SWIFT konusuna değinen Alex Holmes, artık bu teknolojinin çok yavaş kaldığını ve gelişen teknolojide bu aktarımların daha hızlı olması gerektiğini ifade etti. Geçtiğimiz günlerde Çin’in kripto parası da SWIFT gibi teknolojilerin artık çok eski ve yavaş olduğuna değinilerek “çözüm” olarak duyurulmuştu.

Tam da bu konuda çözüm getiren RippleNet ödeme ağı birçok şirketle anlaşma yapıyor ve ödemeleri hem hızlandırıyor hem de maliyetlerini azaltıyor.

İlgili Haber
Son Dakika: Çin'in Kripto Parası Hakkında Sıcak Gelişme!

Bunca olumlu gelişme olurken yatırımcıların kafasına bir soru takılıyor:

Birçok Şirket RippleNet Kullanıyor Ama XRP Neden Artmıyor?

RippleNet bilindiği gibi Ripple şirketinin bir ödeme ağı. Bu sistem özellikle bankalara entegre edilip para aktarımlarını hızlandırmayı ve daha az maliyetle gerçekleştirmeyi amaçlıyor.  Ripple Swell konferansından önce RippleNet sisteminin 300’den fazla müşteri ile çalıştığını ve bu sayının her geçen gün arttığını belirtti. Yatırımcılar da ister istemez bu kadar büyük banka ve şirketler Ripple’nin bu projesini kullanırken XRP fiyatı neden artmıyor? şeklinde sorular soruyor.

Bunun sebebi ise, RippleNet ağını kullanan kurumlar komisyonlar ve ödemeler için XRP kullanmayabiliyor. Yani RippleNet kullanan bir şirket aktarımlar için Bitcoin veya farklı bir kripto parayı kullanabilme seçeneğine sahip. Şu anda da 300 tane şirketten sadece yaklaşık 20 tanesinin bu entegrasyonda XRP’yi kullandığı geri kalan 280 tane şirketin de başka kripto paraları kullandığı Ripple CEO’su tarafından daha önce açıklanmıştı.

Hal böyleyken her ne kadar RippleNet, Ripple bünyesinde bir ödeme ağı olsa da şirketler tarafından XRP kullanılmadığı için fiyata çokta faydası olmayabiliyor. Ripple CEO’su da XRP fiyatı bizim için önemli değil tarzında ifadeler kullanıp rahat bir tavır sergilese de fiyatın herkes için önemli olduğu en başta da Ripple için önemli olduğu biliniyor. Konu ile alakalı Ripple şirketinin XRP fiyatını arttırmak için gelecekte yeni adımlar atabileceği gündeme gelmekte. Ancak konuşmalardan ve açıklamalardan anlaşıldığı kadarıyla şirket, XRP fiyatından çok bünyesinde bulundurduğu RippleNet gibi yöntemlerini daha fazla önemsiyor.

Ancak tabi ki RippleNet gibi sistemlerde şirketler tarafından XRP kullanılmasa bile Ripple’nin tercih edilen bir şirket haline gelmesi ister istemez XRP fiyatına olumlu etki edecektir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları