coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinSon Dakika: Çin'in Kripto Parası Hakkında Sıcak Gelişme!

Son Dakika: Çin’in Kripto Parası Hakkında Sıcak Gelişme!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Çin’in kripto para sektörüyle yakından ilgilendiği ve yakında kendi kripto parasını çıkaracağı biliniyor. Çin Devlet Başkanı’nın “Blockchain sektöründe dünya lideri olmalıyız” şeklinde yaptığı açıklamadan sonra atağa geçen BTC fiyatı, Çin’in kripto paralar üzerinde etkisini çok fazla olduğunu birkaç gün önce bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.

Yapılan iddiaya göre çokça konuşulan Çin’in kripto parası artık kullanıma hazır durumda. Çin’in önemli düşünce kuruluşlarından olan Çin Uluslararası Ekonomik Değişimler Merkezi’nin Başkan Yardımcısı Huang Qifan, beklenen açıklamayı yaptı. Açıklamaya göre, DCEP ismiyle çıkacak kripto para yakında piyasaya sunulacak ve ilk önce bankalar tarafından kullanılabilecek.

Ayrıca açıklamalarına devam eden Qifan, “46 yıl önce ortaya çıkan SWIFT teknolojisi artık ulusal piyasalarda çok yavaş kalıyor. Öyle ki bir para aktarımı bazen 3 ila 5 iş günü arasında sürebiliyor. DCEP ile en çok da bu sorunun önüne geçilecek.” şeklinde açıklamada bulundu.

Öte yandan Çin Merkez Bankası PBOC’nin yaklaşık altı yıldır bu proje üzerinde çalıştığını ve dünyada kripto para çıkaran ilk merkez bankası olacağı vurgulandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları