BitcoinHaberlerKripto Para

Son Dakika: Çin’in Kripto Parası Hakkında Sıcak Gelişme!

Çin'in kripto parası hakkında çok önemli bir açıklama yapıldı.

Nexo

Çin’in kripto para sektörüyle yakından ilgilendiği ve yakında kendi kripto parasını çıkaracağı biliniyor. Çin Devlet Başkanı’nın “Blockchain sektöründe dünya lideri olmalıyız” şeklinde yaptığı açıklamadan sonra atağa geçen BTC fiyatı, Çin’in kripto paralar üzerinde etkisini çok fazla olduğunu birkaç gün önce bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.

Yapılan iddiaya göre çokça konuşulan Çin’in kripto parası artık kullanıma hazır durumda. Çin’in önemli düşünce kuruluşlarından olan Çin Uluslararası Ekonomik Değişimler Merkezi’nin Başkan Yardımcısı Huang Qifan, beklenen açıklamayı yaptı. Açıklamaya göre, DCEP ismiyle çıkacak kripto para yakında piyasaya sunulacak ve ilk önce bankalar tarafından kullanılabilecek.

Ayrıca açıklamalarına devam eden Qifan, “46 yıl önce ortaya çıkan SWIFT teknolojisi artık ulusal piyasalarda çok yavaş kalıyor. Öyle ki bir para aktarımı bazen 3 ila 5 iş günü arasında sürebiliyor. DCEP ile en çok da bu sorunun önüne geçilecek.” şeklinde açıklamada bulundu.

Öte yandan Çin Merkez Bankası PBOC’nin yaklaşık altı yıldır bu proje üzerinde çalıştığını ve dünyada kripto para çıkaran ilk merkez bankası olacağı vurgulandı.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı