AltcoinAnalizXRP

Ripple (XRP) Fiyatı 0.255 Dolara Kadar Geriledi – Altcoin Fiyatlarında Ani Düşüşler Dönemi Mi?

Ripple (XRP) fiyatında 0.30 doların altına düşüş yeniden korkuttu.

Çok sayıda yatırımcının tercih ettiği ve yatırım yaptığı altcoinler arasında yer alan Ripple (XRP) fiyatında son dönemde beklenmedik düşüşler yeniden gündeme geldi. Bitcoin dahil çok sayıda kripto para birimi değer kaybederken, özellikle de Ripple (XRP) fiyatında yaşanan değer kaybı %6’lara kadar ulaştı. Bitcoin fiyatının 12.470 dolar seviyesinden düşmeye başlaması ve istikrarlı bir şekilde kademe kademe değer kaybetmesi özellikle altcoin fiyatlarında da düşüşe sebep oldu. Milyonlarca dolarlık Ripple (XRP) yatırımına sahip olan balinaların piyasadan çıktığına dair iddialar bir tarafta dururken, aynı zamanda yeni yatırım yapan yatırımcıların sayısının neredeyse yok denecek kadar az olduğu iddiaları piyasada dolaşan iddialar arasına girdi.

Bitcoin gün içerisinde son zamanların en düşük seviyesi olan 11.150 dolar seviyesine kadar gerilerken, özellikle de 11.300 dolar ortalamasından kendisine alıcılar aramaya başladı. 11.250 dolar ortalama satış fiyatı ile gündemde olan Bitcoin’in, kısa süre içerisinde yeniden yükselip yükselmeyeceği büyük soru işaretleri oluşturdu.

Ripple (XRP) fiyatında yaşanan %6’ya yakın düşüş özellikle ani panik satışlara sebep olsa da, 0.26 dolardan kendisine alıcı ve satıcılar arayan güncel fiyatın çok büyük endişeye sebep olabilecek noktada olmadığı belirtilmekte. 0.20 dolar ve 0.22 dolar seviyeleri en kritik ve en riskli seviyeler olarak gösterilirken, 0.26 doların altında 0.24 dolara düşüş yaşanması halinde çok büyük ani panik satışlarının yaşanmasının mümkün olabileceği iddia edilmekte.

Büyük balina yatırımcıların satışlarının yanında tüm yatırım araçlarında belirsizliğin ortaya çıkmış olması, Bitcoin fiyatındaki değer kaybının günden güne artışı ve daha birçok sebebin XRP fiyatını düşüren etkenlerden olduğu kesin.

Ethereum Da Düşüyor

%2 oranında değer kaybeden Ethereum ise ayrı yandan yatırımcılarını telaşlandırmış durumda. Ortalama olarak 381 dolardan kendisine alıcı ve satıcılar arayan ETH’nin kısa vadede çok sayıda yatırımcının 400 dolar beklentisini baltalamış olması özellikle yeni yatırımcıları çok yakından etkiliyor. Yeni ETH yatırımcıları, XRP ile karşı karşıya getirdiklerinde doğru seçimi yaptıklarını düşünüyor olsa da, Bitcoin’e oranla bazı ETH yatırımcılarının ETH’yi tercih ettikleri için pişman oldukları gündeme yansıyor.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu