coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerRipple (XRP), Gürcistan'ın Dijital Lari Projesinin Ortağı Olarak İlan Edildi!

Ripple (XRP), Gürcistan’ın Dijital Lari Projesinin Ortağı Olarak İlan Edildi!

Ripple (XRP), Kafkas ülkesi Gürcistan tarafından dijital Lari projesine teknolojik ortak olarak ilan edildi. İşte detaylar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Önemli bir gelişme olarak Ripple, Gürcistan Ulusal Bankası’nın Dijital GEL (Lari) Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) pilot projesinin resmi teknoloji ortağı olarak ilan edildi.

Duyuru bugün yayınlanan bir basın açıklamasıyla yapıldı.

Seçim süreci iki aşamadan oluşan bir yarışmayı içeriyordu, ilk aşama kısa listeye giren adaylar tarafından bir Proje Yürütme Planının (PEP) sunulması ve ikinci aşama teknoloji çözümlerinin gösterilmesiydi.

Gürcistan Ulusal Bankası’ndan iç ve dış uzmanlardan oluşan komite, kripto para şirketi Ripple’ı projenin amaçlarını ve kullanım durumlarını anlaması, projenin başarısına olan bağlılığı, net proje geliştirme yol haritası, tutarlı kullanım senaryolarını kademeli dağıtım yaklaşımı ve en iyi iş sürekliliği uygulamalarına dayanarak seçti.

Ripple, blockchain teknolojisini entegre etmede ve dijital varlıkları mint etmede finansal kurumlara yardımcı olan sınır ötesi ödeme ağıyla tanınıyor. Şirketin CBDC platformu, merkez bankalarına, finans kurumlarına ve hükümetlere kapsamlı uçtan uca çözümler sunmasıyla biliniyor. Şu anda Ripple, dünya çapında çeşitli hükümetler ve merkez bankaları ile beş pilot program yürütüyor.

İlgili Haber  Kripto Borsası Bitfinex, 8 Altcoini Platformundan Delist Edeceğini Açıkladı

NBG Başkan Vekili Natia Turnava, Ripple’ın Dijital Lari (GEL) pilot projesi için resmi teknoloji ortağı olarak seçilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ripple’ı teknik mükemmelliği ve ekip uzmanlığı için övdü.

Ripple Merkez Bankası İlişkileri Başkan Yardımcısı James Wallis, Blockchain teknolojisinin ekonomisini dijital çağa geçirme potansiyelini keşfetme konusundaki küresel liderliği için Gürcistan Ulusal Bankası’nı övdü. NBG ile ortaklığın Ripple’ın inovasyon ve verimliliği artırma konusundaki kararlılığının altını çizdiğini vurguladı.

Sonraki adımlar, projenin yürütülmesi için merkez bankası ve Ripple arasında ortak planlama yapılmasını ve kademeli bir yaygınlaştırma planını içeriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail