Kripto HaberleriHaberlerRipple (XRP) hakkında yatırımcılar ne düşünüyor

Ripple (XRP) hakkında yatırımcılar ne düşünüyor

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Geçtiğimiz hafta yaklaşık yüzde 100 artış sağlaması ile kısa bir süre olsa da Ethereum’u bile geçip kripto para listesinde ikinciliğe yükselen Ripple (XRP) yatırımcılarını bir hayli heyecanlandırdı. Öyle ki Türkiye’den bir kaç günlük hacimlere bakıldığı zaman XRP, Bitcoin’ini bile geride bırakmış ve en çok alım satımı yapılan kripto para olmuştu.

Şu anda üç günlük bu yükselişin toparlanmasını yaşayan XRP 24 saatlik olarak bkaıldığında yüzde 12.5’lik bir değer kaybı yaşayarak 0,46 $ seviyelerinde işlem görüyor.

Bundan sonra ne olacak? Piyasada konuşulan ne?

Sosyal medya ve diğer platformlara bakıldığında Türk ve yabancı yatırımcılarda tam bir karamsarlık hakim. Bazı insanlar XRP’nin daha fazla düşeceğini düşünürken bazıları ise geçtiğimiz günlerdeki ciddi artışın yakın gelecekte tekrar edeceğini ifade ediyor.

Düşüşün olacağını düşünenlerin iddiası, Ripple’nin eski kurucu ortaklarından olan ve şimdi Stellar yönetimine giren Jed McCaleb son yükselişten sonra elinde bulundurduğu milyarlarca dolar değerinde XRP’yi bozdurduğu yönünde. Hal böyle olunca Ripple üzerinde sert bir satış baskısı oluşuyor.

Ancak çoğu kişi XRP‘nin bir şirket bünyesinde olduğu için geleceğin parası olacağını savunuyor. Hızı, komisyon oranları ve bankalarla yaptığı büyük anlaşmalar neticesinde XRP’nin daha fazla değerleneceği düşünülüyor.

Ayrıca şu anda piyasa zaten durgun olduğu ve ayı sezonu devam ettiği için bu düşüşlerin olmasına normal gözüyle bakılıyor. Bilindiği gibi kripto para piyasaları günler hatta saatler içerisinde çok başka senaryolarla karşımıza çıkabilir. Ciddi anlamda yükselişler görebileceğimiz gibi bu oranda da düşüşleri çok kısa süre içerisinde görebilmek mümkün.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay