Kripto HaberleriHaberlerRipple (XRP) İçin Büyük Gün Yaklaşırken SEC'in Resmi Web Sitesinde Dikkat Çeken...

Ripple (XRP) İçin Büyük Gün Yaklaşırken SEC’in Resmi Web Sitesinde Dikkat Çeken Değişiklik Oldu!

Ripple (XRP) ile SEC arasındaki dava için önemli belgelerin açıklanmasından günler önce gelen değişiklik dikkat çekti.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kurumun Şirket Finansmanı Bölümü’nün eski direktörü William Hinman’ın biyografisini resmi web sitesinden kaldırdı.

Bu hamle, Hinman’ın 2018 yılında dijital varlıklarla ilgili yaptığı konuşmanın mahkeme kararıyla sansürlenmemiş versiyonunun yayınlanmasından sadece günler öncesinde geldi.

Hinman’ın Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını belirttiği konuşması, SEC ile XRP’nin arkasındaki şirket olan Ripple arasında devam eden davada önemli bir kanıt niteliği taşıyor. Ripple, Hinman’ın konuşmasının XRP’ye de uygulanması gereken resmi bir rehber olduğunu savunurken, SEC bunun yalnızca Hinman’ın kişisel görüşü olduğunu iddia ediyor.

İlgili Haber
Coinbase CEO'su, SEC Tarafından Açılan Davanın Ardından Önemli Açıklamalar Yaptı!

SEC, Hinman’ın konuşmasıyla ilgili dahili belgelerin açıklanmasını engellemeye çalışıyordu, ancak Yargıç Sarah Netburn, kurumun 13 Haziran’a kadar bunları yayınlamasını emretti. SEC’in ayrıca Hinman’ın konuşma metninin ve videosunun belirli bölümlerini neden redakte ettiğini açıklaması emredildi.

Hinman’ın biyografisinin SEC web sitesinden kaldırılması, kurumun Hinman ve konuşmasıyla arasına mesafe koymaya çalıştığı yönünde spekülasyonlara yol açtı.

Bazı gözlemciler bunu SEC’in yaklaşan belge açıklaması karşısında zayıflığının ve çaresizliğinin bir işareti olarak yorumladı. Diğerleri ise SEC’in Hinman’ı günah keçisi ilan ettiğini ve onu gözden çıkarmaya hazırlandığını öne sürdü.

Hinman Aralık 2020’de SEC’ten ayrılmış ve Ethereum Vakfı ve dijital varlık alanında yer alan diğer kuruluşlarla bağları olan eski hukuk firması Simpson Thacher & Bartlett LLP’ye yeniden katılmıştı. Hinman’ın bu yıl içinde Ripple davasında ifade vermesi bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay