XRP

Ripple (XRP) kötü piyasada bile büyük anlaşmalara imza atıyor.

XRP tokeninin üreticisi olan Ripple şirketi piyasanın bu denli kötü olmasına aldırış etmeden Kredi Devi CIMB ile anlaşma yaptı ve yüzde 4'lük bir artış yakaladı.

Son iki gündür 2018’in en kötü dönemlerinden birini geçiren kripto para piyasaları, yatırımcılara ciddi zararlar ettirdi. Bitcoin Cash hard forku ve bazı sebepler ile durmak bilmeyen düşüşlere hiçbir kripto para yükseliş olarak bir tepki veremedi. XRP hariç…

Kredi teminat devi olan CIMB Group Holdings BHD diğer birçok dünya devi şirket gibi sınır ötesi ödemelerde RippleNet sistemini kullanacak en yeni üye oldu. 53.5 milyar dolarlık piyasa hacmini elinde bulunduran dev şirket, kurduğu SpeedSend hizmetinde sınır ötesi ödemeler için Ripple şirketi ile anlaştı ve xCurrent altyapısını kullanacağını duyurdu.

Ripple’nin asıl hedefi uluslararası para transferi transferi olan SWIFT’in yerini almak. Resmi internet sitesindeki verilere göre 200 ülkede faaliyet gösteren SWIFT’in adı geçtiğimiz günlerde Ripple ile bir ortaklık kuracak iddiaları ortaya çıkmıştı.

Bu iddialar üzerine Ripple CEO’su Brad Garlinghouse şu açıklamaları yapmıştı:

Ripple bankalara yardımcı olmak için var. Günlük veriler olarak şu anda SWIFT sisteminden daha hızlıyız. Şimdiden 100’ün üzerinde banka ile ortaklık kurduk ve dünya genelindeki dev bankalar Ripple teknolojisini kullanmaya başladı.

Her sene dünyadaki para transferi oranları yüzde 5 oranında büyürken piyasada hem SWIFT için hemde Ripple için oldukça geniş bir pazar var. Anlaşmanın duyulması ardından tüm piyasa tabiri caizse kan ağlamasına rağmen XRP yaklaşık yüzde 6 oranında artış göstererek 0,47 $ seviyelerinde işlem görüyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu