HaberlerXRP

IMF Yetkilisinden Ripple’nin XRP’si Hakkında Açıklama: Küresel Para Birimi Olabilir Mi?

XRP küresel bir kripto para olabilir mi? sorusunu IMF yetkilisi yanıtladı.

Nexo

Ripple’in en büyük etkinliği olan “Swell 2019” bugün başladı ve yarına kadar devam edecek. Önemli isimlerin konuşmacı olarak katıldığı konferansta açılış konuşmasını Ripple CEO’su Brad Garlinghouse yaptı ve sırasını IMF Baş Ekonomisti Raghuram Rajan’a bırktı.

Rajan’ın konuşması arından kendisine bir takım sorular soruldu. Sorulardan en dikkat çekeni ise “XRP aynı dolar gibi küresel bir para birim haline dönüşebilir mi?” oldu.

Soruya yanıt veren Raghuram Rajan, “XRP’nin amacı bu değil. Şu anda bunu hedefleyen en büyük örnek Libra örneğidir. Libra küresel bir ödeme sistemi olup tüm dünyanın kullandığı bir para birimi haline dönüşebilir. Ancak XRP’nin hedefleri arasında bu yok.” ifadelerini kullandı.

Böyle bir kripto paranın değerinin korunabilmesi için bir takım regülasyon işlemlerinin olması gerektiğinin altını çizen Rajan, “XRP’nin asıl amacının banka entegrasyonları ile aktarımları hızlandırmak ve komisyon oranlarını en düşük seviyeye indirmek.” şeklinde konuşmasına devam etti.

Yarına kadar sürecek olan konferansın geçmişte yapılan oturumlarında XRP fiyatında yükseliş yaşamıştı. An itibarı ile XRP fiyatında bir hareketlenme görmeyen yatırımcılar bunun ilerleyen dönemlerde olabileceğini düşünüyor.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı